Dům&Zahrada 10/20

Dočtete se

Přelom září a října vždy patřil a určitě dlouho ještě patřit bude veletrhu ForArch v Praze Letňanech. A říjnové číslo u nás zase patřilo novinkám na tomto veletrhu. Jenže i ten největší stavební veletrh se může/musí sklonit před zákeřným virem. A tak jsme se mu přizpůsobili. Ale se ctí.

Přemýšleli jsme, jak to udělat, abychom dodrželi ten zajímavý přehled novinek, které každý rok prezentují stavební a na ně přidružené dodavatelské firmy. Jenže bonusem toho, že Vám napíšeme, jaké novinky na trhu jsou, je právě ten veletrh, kde si můžete ty novinky sami prohlédnout. To jsme ale v časovém předstihu, v jakém se časopis píše, netušili, jestli veletrh vůbec bude. Ani když píšeme tyto řádky, nic není jisté. Naplánovaný je, ale…

A tak jsme vymysleli, že ty novinky probereme retrospektivně. Za ten rok se novinek nastřádalo jistě hodně a mnohé už jsou na trhu a je možné se na ně podívat jak u samotných firem, tak třeba i někde na stavbě. A tak jsme oslovili ohromné množství firemních zástupců, zda by neposkytli alespoň dvě novinky z jejich portfolia. I zde jsme předpokládali, že COVID-19 se podepíše na množství odpovědí. Jenže jsme byli překvapeni a doslova zahlceni novinkami. Nakonec jsme museli i rozsah stavební části zvětšit. A stejně to nestačilo!

Každopádně tento velmi zajímavý přehled moderních materiálů, komponent, technologií i elegance můžete nyní v časopisu najít.

Nejen stavba

Ovšem v časopisu máme i jiná zajímavá témata. Třeba rozhovor s Věrou Machoninovou – slavnou českou architektkou, která společně se svým manželem stojí za stavbou mnoha zajímavých domů, jako jsou obchodní dům Kotva, lázeňský hotel Termal v Karlových Varech apod. Je to rozhovor věru zajímavý, kde Věra Machoninová například vzpomíná na to, jak bojovala s komunistickými pohlaváry a jak nakonec zvítězila.

Pohled do interiéru tentokrát zaujme zajímavým kontrastem – v jednom článku se zabýváme kouzlem patiny a ve druhém naopak efektem chromu. Ale protože z našich dotazníků mezi čtenáři víme, že nejžádanější jsou články o koupelnách, tak tu také jeden máme, Tentokrát se věnujeme koupelnovým bateriím.

Zahradní témata jsou samozřejmě podzimní. Takže se podíváme na to, jak zazimovat bazény, a to pěkně podle jejich konstrukce a druhu. Budeme mulčovat, pohladíme solitérní traviny a mezi léčivkami se podrobně podíváme na proskurník lékařský.

V neposlední řadě bychom chtěli upozornit na zajímavou nabídku předplatného. Kdo si ho objedná, dostane od nás kávovar! Tak dobrou chuť, krásný den a hlavně buďte zdrávi!

Objednat lze samostatné číslo nebo získat předplatné

Stáhnout si svůj oblíbený časopis můžete i v elektronické podobě

  • Váš oblíbený časopis si můžete číst ihned a bez stahování
  • Jednoduše získáte okamžitý online přístup k aktuálním verzím nebo archivu
  • Vybrat si můžete jednotlivá vydání nebo předplatné
  • To vše za výhodnější cenu než ve stánku!

Vytvořte si vlastní elektronickou knihovnu a bavte se! Číst na Alza.cz

Komentáře

Načítám komentáře...