Časopis DŮM&ZAHRADA č. 4 je na stáncích

Dům&Zahrada 43/17

Autor: redakce časopisu Dům a zahrada

Jaro je tady, ale my se budeme zabývat pasivními domy. Proč? Protože na jaře se začíná stavět. Protože když stavíte, už musíte přemýšlet „pasivně“. Protože tahle zima nás přesvědčila, že s tím oteplováním to není až tak horké.

Pasivní domy. To je velké téma. Spousta lidí se bojí, že se v nich nedá dýchat, že jsou drahé, že… Prostě spousta předsudků, které musí být vyvráceny. Jak? Nejlépe tím, že lidé, kteří v takových domech už bydlí, budou o nich mluvit. A my našli člověka, který v pasivním domě bydlí. A nejen to. On si ho sám navrhl, vyprojektoval i postavil. A tak jsme ho vyzpovídali. A víte, co nám řekl? „Cílem byl dobrý dům, nikoliv pasivní.“ A je jasné, že špatný dům si architekt sám sobě nepostaví.

A co dál? Budeme se zabývat rekuperačními jednotkami, účinností elektrického vytápění nebo i okny. Ale konec stavby. Pojďme se podívat třeba na právní otázku, která je stále aktuální. A ne málo. Možná více než kdy jindy. Nově se totiž budou upravovat vztahy mezi vlastníky a spoluvlastníky. Třeba se od konce února vrací do zákona předkupní právo spoluvlastníků. Víte to?

Ale nám v redakci se líbí ještě jeden článek. Jmenuje se Sci-fi vize. Ano, je to o tom, co zajímavého v nábytku, designu a technologiích v domech se poslední dobou objevilo. Něco, co vyniká nad ostatní svou vizí budoucnosti, originalitou… Třeba levitující reproduktor – WOW!

Z dalších článků ještě musíme vyzdvihnout velmi inspirativní články o koupelnách a chalupářském stylu v nábytku a doplňcích. A na zahradě se zasníme, jaké by to bylo, kdybychom se rozvalili u zapuštěného bazénu. Nebo nemusíme jen snít? Tenhle článek vám dá i rady, pokud něco takového plánujete.

A samozřejmě, že v dubnovém čísle najdete mnoho a mnoho dalších zajímavých věcí. Spousty návštěv, nápadů a inspirace. Tak pěkné čtení přeje vaše redakce nejčtenějšího časopisu o bydlení DŮM&ZAHRADA.

Pokud vás něco zaujalo, neváhejte a časopis si kupte, máte několik možností. Časopis najdete téměř na každém stánku, u benzinové pumpy apod., nebo můžete využít předplatného. (Informace o klasickém tištěném předplatném najdete zde) nebo zde v elektronické podobě pro vaše počítače, tablety a telefony. Objednat si jej můžete také přes e-mail na send@send.cz nebo telefonicky na 272 015 015.

Komentáře

Načítám komentáře...