Editorial

Jan Čech

Autor: Vladan Krumpl

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

pomalu nám končí rok 2020. Byl to jeden z nejzvláštnějších roků v historii lidstva. Přišel nám sem virus, který oběhl několikrát planetu, zůstaly po něm tisíce mrtvých, zničené ekonomiky a hlavně zmatek. Ve chvíli, kdy tyto řádky píšu, je naše republika zrovna na pokraji zhroucení nemocnic, nakažených nemocí covid-19 raketově přibývá a mrtvé už nepočítáme na desítky. Až se vám dostane tenhle časopis do rukou, netuším, jaká bude zrovna situace. Snad lepší a snad se všechno pomalu začne vracet k normálu. Pevně v to doufám.

Celá eskapáda s koronavirem, zavíráním škol, obchodů, restaurací, rouškami a karanténami eskalovala zajímavý fenomén. I když lidé nechtěli utrácet za zbytečnosti, ve velkém kupovali domy a chaty. Prostě za místa, kde budou moct bydlet sami, na svém kousku přírody, bez omezení, beze strachu. Zatímco na začátku pandemie odborníci předpokládali prudký pokles cen nemovitostí a nízký zájem, opak byl pravdou.

Lidé stále chtějí bydlet ve svém. Navíc se k tomu přidal požadavek na více místa, prostoru, sociální distance.

Takže náš speciál o stavbě od A do Z vlastně přišel vhod. Právě teď velká spousta lidí přemýšlí nad tím, že s úspěšným přechodem do online světa přesunou svou domácí kancelář do míst, kde budou víc v klidu. Kde jim pod okny nebudou dunět tramvaje, kde jediným místem přírody nebude vysychající květináč na parapetu okna. Právě jim patří tohle číslo, kde se pěkně postupně doberou prvních rozhodnutí, jak má jejich vysněný dům vlastně vypadat.

Všem pak za celou redakci děkuji za přízeň, kterou našemu časopisu už čtvrt století věnujete. Stále chceme nabízet spoustu inspirace, podnětů, nápadů i různých řešení vašich problémů. Doufáme, že rok 2021 bude „normálnější“ a vy všichni si začnete plnit své sny. Ať se budou týkat vlastního domu a zahrady nebo čehokoli jiného.

Krásné čtení

Jan Čech, zástupce šéfredaktora

Komentáře

Načítám komentáře...