Editorial

Filip Grygera

Autor: Vladan Krumpl

Milé čtenářky, milí čtenáři,

O vydání časopisu DŮM&ZAHRADA, které právě držíte v ruce, by se s nadsázkou dalo říct, že voní dřevem. Dřevostavby jsou v Česku sice mezi novou výstavbou rodinných domů stále v menšině. Jejich podíl na trhu však dlouhodobě roste, proto je na místě se na ně čas od času důkladně zaměřit.

Dřevo je materiál, který jistě nikdy nevyjde z módy. Naši předkové se jím obklopovali už od pravěku, prostředí voňavého masivu máme tedy přímo zadřený pod kůží. Vytrácí se už i určitá nedůvěra z pohledu trvanlivosti nebo požární odolnosti, která byla v tuzemsku patrná v posledních desetiletích. Navíc jsou tu moderní technologie, jako je příprava na CNC strojích nebo lepení dřeva do tvarově odolných profilů a desek. Otevírají tomuto ekologickému materiálu stále nové možnosti využití, odpovídající těm nejvyšším nárokům na bydlení v současnosti i v blízké budoucnosti. V hlavním stavebním tématu jsme proto připravili přehled zásadních pojmů, které je dobré o dřevostavbách vědět. Ilustrujeme je pestrou řadou příkladů, jak mohou domy ze dřeva vypadat, uvnitř stěn, v interiéru i zvenčí. Dřevostavbám věnujeme i většinu návštěv a také v těch ostatních hraje dřevo výraznou roli.

Toto číslo je ovšem zvláštní ještě něčím jiným. Alespoň tedy pro mě. Je poslední, které jsem připravil a z větší části dokončil jako šéfredaktor. Velmi mě těšilo být součástí zkušeného týmu, který připravuje časopis s dlouhodobě nejsilnější základnou čtenářů ve svém oboru na trhu. Mám i radost z toho, že se redakci za doby mého působení podařilo tento okruh čtenářů ještě rozšířit. Věřím, že magazínu i nadále zachováte přízeň, i když už Česko začíná pociťovat oslabení trhu kvůli pandemii. A redakci včetně svého nástupce přeji, aby se časopis dařilo dále držet na špičce a úspěšně rozvíjet.

Filip Grygera, šéfredaktor

Filip Grygera, šéfredaktor

Komentáře

Načítám komentáře...