Jaké bude pálení čarodějnic, to ještě nevíme, záleží totiž na počasí. Ale o novém vydání časopisu Dům&Zahrada 5/2024 toho víme opravdu spoustu. Je prostě našlapané informacemi. Část věcí jsme už prozradili v několika upoutávkách na našem webu, teď si to jen nějak shrneme.

Tepelná čerpadla a technika

Tepelná čerpadla od A do Z aneb Abeceda tepelných čerpadel. Chcete-li se o moderním a ekologickém způsobu vytápění dozvědět spoustu zajímavých informací, budete mít skvělou příležitost. Odborné termíny, vysvětlené srozumitelným jazykem, rozdíly mezi druhy tepelných čerpadel a rady pro jejich výběr. Přesně to se na stránkách časopisu dozvíte.

Technika nás provází na každém kroku, mobilní zařízení nosíme po kapsách a v zavazadlech, chytrou elektroniku můžeme mít třeba jako prsten, hodinky nebo sportovní náramek. O všech vymoženostech moderního světa se dozvíte v článku o mobilních technologiích.

Kov, kámen a dlaždice

Na rozhovor s uměleckou kovářkou a designérkou kovu Christine Habermann von Hoch jsme si zajeli do Příboru. Podívali jsme se na probíhající výstavu, pobavili se o historii i současnosti kovářského řemesla a samozřejmě nás zajímala i její umělecká díla. Určitě se vám budou líbit.

Od kovu se přesuneme ke keramické hlíně a přírodním materiálům, zpracovaným do podoby dlaždic. Najdete je v exteriéru a interiéru, jako velkou dlažbu nebo malé části mozaiky. Na stránkách našeho časopisu vám povíme o zajímavých barvách, tvarech i trendech, které jsou teď módní záležitostí.

Kouzelný interiér

Interiéru se bude věnovat nejen další část seriálu Sám sobě architektem, popisující využití mřížek a rastrů, ale také článek o dokonalém vybavení obývacího pokoje. Trávíme v něm spoustu času, jistě proto záleží na tom, aby měl odpočinkovou i společenskou funkci a cítili jsme se v něm pohodlně.

Zahrada a údržba

Na zahradách všechno kvete, ale občas také trochu zahnívá a rezne. Snad vám přijdou vhod rady na výběr nátěru dřevěných a kovových ploch a jejich ošetření, doprovázené doporučením potřebných štětců, stříkacích pistolí, případně brusek a opalovaček, protože je velmi často třeba se starého laku zbavit.

Oblíbené návštěvy

Návštěvy jsme si ani tentokrát nenechali ujít. Umění architektů, odvahu majitelů, šikovnost stavebníků a kombinace zajímavých materiálů si můžete prohlédnout u novostaveb i rekonstrukcí. Tentokrát se můžete podívat na bydlení v podkroví, městské vily, parkovou budovu s netradiční střechou ve tvaru motýlích křídel či krásně přestavěnou starší chalupu.

Co dál? Připomeneme, že za necelé dva týdny budou plát ohně u pálení čarodějnic, po nich následují státní svátky. Tak hodně pohody u ohně, na zahradě nebo třeba někde na výletě. Přejeme vám pohodové čtení.

Ať vás už zaujalo cokoli, neváhejte a časopis si kupte, máte několik možností. Časopis najdete téměř na každém stánku, u benzinové pumpy apod., nebo můžete využít předplatného. Informace o klasickém tištěném předplatném najdete zde nebo zde v elektronické podobě pro vaše počítače, tablety a telefony. Objednat si jej můžete také telefonicky na 272 015 015.

Zdroj: Dům&Zahrada, foto: Shutterstock, Dům&Zahrada

Související články