Začneme nezvykle hokejem a možnostmi jeho sledování doma nebo venku. Chcete si jej užít s přáteli, aniž byste navštívili města hokejových utkání? Mohlo by vám pomoci zajímavé téma mobilních projektorů, které nahradí televizi a promítnou vám, rodině a kamarádům filmy, pořady, hry a sportovní přenosy třeba na strop pokoje nebo na stěnu domu.

Nové číslo s dárkem navíc

Pro čtenáře nového čísla časopisu Dům&Zahrada 6/2024 jsme připravili dárek v podobě zajímavé a poutavé knihy. Na stáncích je k časopisu přibalena kniha Pokojové rostliny, ve které najdete zásady správné péče o pokojovky, informace o 66 nejoblíbenějších druzích a rady pro zkušené pěstitele i úplné začátečníky. Pro předplatitele je naopak přibalena kniha Choroby a škůdci, která jim pomůže s ochranou ovoce a zeleniny na zahradě.

Barvy a tvary v interiéru

Jakou barvu byste pro interiér nebo exteriér měli zvolit a jakou techniku jejího nanášení použít? O tom pojednává článek o barvách, probarvených omítkách a kouzlech s různými odstíny.

Máte strach, že by promítání odpoledních zápasů nebo pořadů nebylo vidět, protože je kolem moc světla? I na to jsme mysleli. V tématu o vnějším a vnitřním stínění vám poradíme, jak regulovat množství světla, které prochází do místnosti.

Světlo, stín a zahrada

Sluneční světlo a stín budou v následujících měsících ovlivňovat i náš život na zahradách. Poradíme vám, jak si vybrat vhodný zahradní nábytek, jaký zvolit způsob stínění a jak si zpříjemnit pobyt.

Nový seriál Každá zahrada je originál vám současně dokáže, že vybudovat krásnou zahradu můžete na pozemku jakéhokoliv tvaru a velikosti. První díl potěší majitele dlouhých a úzkých pozemků.

Nemáte-li zahradu a jste v městském prostředí, možná vás zaujme možnost jejího vybudování a využívání i ve městě, třeba ve vnitrobloku domu. Pojednává o tom zajímavý architektonický návrh funkční modulární konstrukce.

Ubrousku, prostři se

Kouzelné talíře, šálky, příbory, ubrusy. Krásně prostřený stůl zvyšuje požitek z jídla i ze života. Dopřejte si kvalitní nádobí, zajímavé vzory, inspirujte se Asií i Skandinávií, sáhněte do skříně pro starší věci a nebojte se je zkombinovat. Poradíme vám, jak to udělat.

V jiném článku vám prozradíme, jak pomocí barev a materiálů ošálíte zrak a opticky zvětšíte nebo zmenšíte místnosti. Přidáme i tipy na vhodný nábytek. Seriál Sám sobě architektem vám v dalším dílu vysvětlí význam symetrického uspořádání interiéru.

Oblíbené návštěvy

Na zahradu jsme se vydali za hematoložkou Evou Fenclovou, která vsadila na anglický styl a inspiraci ze zájezdů přetavila na krásnou zahradu v českém prostředí. Interiérem překvapí proměna úzkého řadového domku se zajímavým využitím vestavěného nábytku a světlých barevných odstínů.

Zajímavé domy zastupuje funkcionalistická vila s vyladěnými svítidly, barvami a materiály, stejně jako perfektně zvládnutá přístavba moderního domu, která přinesla jeho majitelům nový životní prostor a krásné atrium.

Jizerská driketa je článek o památkově chráněné budově, kterou její noví majitelé přetvořili na kouzelné rekreační sídlo, které si mohou užít s přáteli a je připraveno i pro další návštěvy. Inspiraci v zahraničí můžete načerpat v článku o moderním domě z kanadského Montrealu, který nedostatkem prostoru, světla ani stylu rozhodně netrpí.

Co připomenout na závěr? Třeba krásný rozhovor s Evou Le Peutrec, která se kromě desítek světových mrakodrapů může pochlubit i zajímavým průmyslovým designem českých klik. Nezapomněli jsme ani na UNESCO památky, tentokrát ve středočeské pokladnici Kutné Hoře.

Na rozkvetlé zahradě, v chladnějším stínu, u prostřeného stolu doma i na návštěvách vám přejeme pohodové čtení.

Ať vás už zaujalo cokoli, neváhejte a časopis si kupte, máte několik možností. Časopis najdete téměř na každém stánku, u benzinové pumpy apod., nebo můžete využít předplatného. Informace o klasickém tištěném předplatném najdete zde nebo zde v elektronické podobě pro vaše počítače, tablety a telefony. Objednat si jej můžete také telefonicky na 272 015 015.

Zdroj: Dům&Zahrada, foto: Shutterstock, Václav Maletínský, Dům&Zahrada

Související články