Pan Karel nám napsal:

„Dobrý den, poslal jsem Vám můj návrh RD, který rekonstruuji, prosím o návrh kuchyně a obývacího prostoru. Děkuji Karel.“

Co na to designérka

Stručnější už to být nemohlo. Žádná přání a požadavky, co má a co nemá být v návrhu, co se majitelům líbí – nic. Zdálo by se, že to je pro designéra ideální stav. Má zcela volnou ruku a může si vymýšlet, co se mu líbí. Opak je však pravdou. Takovýto návrh je téměř jistě ztrátou času. Nemám křišťálovou kouli, abych odhalila přání a potřeby obyvatel domu. Střílím od boku a takový návrh nemůže zadavateli vyhovovat.

DALŠÍ NÁVHRY NAJDETE ZDE:

Pokud má být návrh pro klienta užitečný, potřebuji maximum informací. Nejen o prostoru jako takovém, ale i o rodině, která v něm žije. Prosím proto všechny žadatele o návrh, aby se nad tím zamysleli, protože pokud nechtějí ztrácet čas sepisováním toho, co by chtěli, já nebudu chtít ztrácet čas takovým návrhem. Tak tedy alespoň pro inspiraci, třeba pro ty, kteří mají podobný prostor a potřebovali by tip na jeho zařízení. Pan Karel poslal půdorys domu s naznačeným umístěním zařizovacích předmětů a nábytku. Toto rozmístění je zcela nevhodné, hlavně co se týká kuchyňské linky.

Z plánku nedokáži vyčíst, jak je vysoký parapet u okna, vycházím z toho, že je pod ním část kuchyňské linky, tudíž bude dostatečně vysoko. Umístění kuchyně za roh, až do chodby je nevhodné jednak z toho důvodu, že je hned vedle záchod, jednak z praktického hlediska obsluhy kuchyně. A také proto, že to nevypadá pěkně. Kuchyni jsem tedy navrhla do tvaru písmene L, na celou stěnu s oknem. Chodba zůstane prázdná. V plánu je také zbytečně velký prázdný prostor na malý jídelní stůl. Ten jsem navrhla pro 4 osoby a odděluje kuchyňskou část od té obývací. Kuchyně je praktická, je zde umístěno vše, navíc pěkně po ruce. Mezi varnou deskou a dřezem by měl být alespoň nějaký prostor. Chladnička je vestavěná do skříně, stejně jako trouba a mikrovlnná trouba. Myčka je vedle skříňky s dřezem.

3D návrh - obývák a kuchyně Autor: Čtenář Autor: Čtenář

V obývací části je prostorná rohová sedací souprava, konferenční stolek a skříňky pod televizi. Celý interiér je zařízen v moderním duchu, ale tak, aby se hned neokoukal a po pár letech se dal s minimem vynaložených peněz obměnit. Třeba jinou tapetou, barvou koberce a doplňků.

Obrázky a text: Petra Kolaříková, www.design-domova.cz

Banner Dům a Zahrada Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj