Příčin, které vysušují pokožku a vlasy, je spousta. A my naštěstí známe způsoby, jak s nimi bojovat. Udržet se ve skvělém stavu i přes zimu je výzva, ale stojí za to nepolevovat a pravidelně se o tělo starat.

Nechcete mít přece akné, zarudlou a popraskanou kůži nebo nepříjemný ekzém. Najděte si produkty, které vám vyhovují, a nastavte si vlastní hydratační proceduru ráno i večer. Inspirovat se můžete v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Hydratace, hydratace a ještě jednou hydratace

Hydratovaná pokožka je zdravá pokožka. A proto mějte neustále po ruce něco k pití. Dospělý člověk by měl vypít v zimě až dvanáct sklenic vody denně, aby se tekutiny dostaly také k vlasům a pokožce. Tělo totiž spotřebovává vodu nejdříve v kůži a ve vlasech a až v poslední řadě v důležitých orgánech. Samozřejmě ani na ně při přerozdělování zásob vody nezapomíná.

Pečujete o své ruce a vlasy dostatečně?

Co pro svou pokožku můžete udělat, je ji po koupeli namazat krémem. Čím více ruce myjete, tím jsou sušší a tím více pozornosti vyžadují. Na obličej nejprve aplikujte sérum a poté pleťové mléko. Sérum totiž proniká do hlubších vrstev kůže a vyživuje ji. Vytvořte si svůj každodenní rituál a dopřejte si příjemnou chvíli pro sebe.

Tohle vás příjemně osvěží

Studená sprcha je sice příjemnější v létě, ale v zimě je skvělá pro udržení zdravé pokožky. Horkou vodou byste si neměli umývat obličej, který je citlivější než zbytek těla. Pokud se budete chtít zahřát v mrazivém dni, nesprchujte se dlouho. Horká voda totiž pokožku vysušuje a mohla by popraskat a bolet.

Co se týče vlasů, v zimě je příliš nefénujte. Stejně jako vzduch z topení je i ten z fénu vysušuje. Abyste se vyhnuli poškození vlasů, mezi mytím použijte suchý šampon a sem tam i masku na vlasy pro zvlhčení.

Jíte správnou stravu?

Pro své zdraví uděláte nejvíce jejím vyživením zevnitř. Kromě dostatečné hydratace se zaměřte i na správnou stravu. Do práce, do školy, na výlety nebo jen tak k televizi si nakrájejte zeleninu a trochu ovoce. Doplníte vitaminy a minerály a zpomalíte stárnutí.

Špatně neuděláte, pokud budete přijímat dostatek omega-3 mastných kyselin. Pokožka zůstane krásně pružná, mladistvá a zdravá.

Teď už víte, co udělat pro své tělo v chladnějším období. Zaveďte si svou „beuaty rutinu” a budete se cítit báječně.

Zdroje: selecthealth.org, sunsaferx.com, everydayhealth.com