Developerská firma JRA minulý týden v brněnské ulici Veveří otevřela novou budovou administrativního centra Platinium.

Osmipodlažní stavba za 350 milionů Kč vyrostla po téměř dvouleté výstavbě na původně nevyužitém pozemku. Mimo jiné nabízí, zčásti i pro veřejnost, 165 parkovacích míst. Investici kryl ze 40 procent úvěr od České spořitelny, řekl ČTK jednatel firmy JRA Zdeněk Staník.

Generálním dodavatelem bylo Průmyslové stavitelství Brno a pod projektem je podepsán ateliér Michala Kristena. Za klíčovou označil tvůrce budovy maximální dostupnost denního světla, pro niž využil celoskleněnou fasádu modré barvy. Luxusnímu prostředí odpovídají i roční nájmy 4800 až 5700 Kč za metr čtvereční. Mimo centrum činí průměrné nájemné 4000 až 4300 Kč za metr čtvereční podle velikosti pronajaté plochy a délky nájmu.V nové budově našla útočiště Československá obchodní banka, která se zde rozhodla přemístit pobočku ze Šumavské ulice. Další jsou KPMG Česká republika, Top Optik nebo makléřská firma Cyrrus. K dispozici mají například nepřetržitou ochranu a recepci, ale i restauraci, kavárnu či uměleckou galerii. Celkem je k dispozici přes 7300 čtverečních metrů kanceláří a 180 metrů terasy.

"V budoucnu se má stát Platinium součástí náměstí manželů Curieových, nové vstupní brány do Žabovřesk," uvedl Staník.V Brně je obecně kvůli převisu poptávky nových investorů, kteří přicházejí do průmyslových zón, stále nedostatek kvalitních kancelářských prostor. Firmy totiž požadují variabilní a spíše vyšší standard od 1000 metrů čtverečních výše. Jeden z největších tuzemských developerů, nizozemská CTP Invest tak už v květnu zahájila výstavbu nového kancelářského centra vedle firmy Hornbach. Investice dosáhne 100 milionů euro (asi tři miliardy Kč) a mělo by zde pracovat kolem 6000 lidí.

Zdroj: ČTK