Americká hypotéka (také známá jako neúčelová hypotéka) je úvěr, kterým můžete financovat jakýkoliv svůj záměr. Je to ideální řešení pro ty, co hledají rychlý zdroj peněz – můžete s ním řešit krátkodobé finanční problémy, ale také jím financovat výhodný nákup nemovitosti.

Hypotéka Hypotéka Autor: shutterstock.com

Oproti běžným hypotékám jsou úroky u americké hypotéky o něco vyšší, získání úvěru je ale naopak snazší. Zastavená nemovitost musí splňovat několik podmínek:

  • Je určena převážně k bydlení.
  • Je v dobrém technickém stavu.
  • Je možné pojistit ji pojištěním nemovitosti.
  • Nenachází se na ní zásadní omezení vlastnických práv – exekuce, věcné břemeno dožití.

Jak probíhá splácení americké hypotéky?

U americké hypotéky máte tu výhodu, že ji po sjednanou dobu nemusíte vůbec splácet. Úroky se během této doby budou přičítat k jistině, kterou klient po uplynutí této sjednané doby splatí například prodejem zastavené nemovitosti (nebo jinak). Pokud ke splacení použijete jiné finanční zdroje, je nutno doložit jejich původ.

Čtěte také

Cuketa

Čtěte také

Osvědčené tipy na velkou úrodu cuket

Co byste měli vědět?

I u americké hypotéky je třeba prokázat vaši finanční situaci, požadavky však nejsou přísné tolik, jako je tomu u běžné hypotéky. Měli byste prokázat dostatečné a stabilní příjmy, dobrou úvěrovou historii. O hypotéku mohou zažádat až 4 osoby ze 2 domácností. Maximální doba splatnosti americké hypotéky je 25 let, úvěr by měl být doplacen do 75 let věku nejstaršího žadatele.

Fixace a refinancování americké hypotéky

I u americké hypotéky si můžete zvolit fixaci úrokové sazby, na jejím konci vám banka nabídne sazbu novou. Pokud se nedohodnete na podmínkách, lze hypotéku refinancovat v jiné bance – i v ní se však musí jednat o americkou hypotéku.

Zdroj: finance.cz, penize.cz