Zpěvák skupiny Cars Ric Ocasek a topmodelka Pavlína Pořízková se po třiceti letech společného soužití rozcházejí, a proto se rozhodli prodat i svůj společný dům, který zakoupili v roce 1989, a to za „pouhých“ 2,5 milionu dolarů.

Jak uvedla 53letá Pavlína Pořízková v květnu loňského roku na Instagramu: „Ric a já jsme se v minulém roce přátelsky rozešli. Fotografie naší rodiny, které byly zveřejněny v médiích, byly šťastné rodinné fotografie, ale my dva už nejsme pár.“

Městský řadový dům, který má kromě přízemí tři další poschodí, byl postaven v roce 1850 a následně byl v roce 1919 zrenovován. V přízemí, které má šestimetrové stropy, se nachází velký obývací pokoj s jídelním koutem. Velká okna a dveře vedou z místnosti přímo do zahrady. Ta je skryta za domem, takže majitelé zde mají naprosté soukromí.

Dále je zde umístěna kuchyň, jež je vybavena nejmodernějšími spotřebiči a laděna v kombinaci elegantních bílých obkladů a dlažby a úložných skříněk z bílého a tmavého dřeva. Pracovní ostrůvek uprostřed místnosti zvětšuje pracovní plochu. V suterénu se nachází Ricovo nahrávací studio.

Porizkova Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Ve třech patrech se nachází celkem pět ložnic s vlastními koupelnami, sloužící čtyřčlenné rodině a jako pokoje pro hosty. V mezipatrech jsou další odpočinkové prostory. Obývací pokoj v podkroví, sloužící zároveň jako pracovna, má prosklenou střechu, která opticky prostor zvětšuje. Všechna patra i se suterénem jsou propojena nejen schodištěm, ale také výtahem.

Dům se nachází v bloku dalších rodinných domů, blízko parku Gramercy. Tichá, stromy lemovaná ulice je známá pod přezdívkou „Block Beautiful“, a je proto velmi vyhledávána.

Porizkova Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Americká modelka českého původu Pavlína Pořízková dominovala světu módy v 80. a 90. letech minulého století. Objevila se na obálkách několika módních časopisů, mezi jinými i ve Vogue, Elle, Harper’s Bazaar a Sports Illustrated. Se svým manželem se setkala v roce 1984 a pět let nato se vzali. V loňském roce byla skupina Cars uvedena do Rock and Rollové síně slávy.