Výběr barev pro interiér je klíčový. Zásadně ovlivní to, jak se ve vašem bytě nebo domě budete cítit. Proto je velmi vhodné vybírat pečlivě a vše si dvakrát promyslet.

Pro ty, co mají ze života radost a překypují energií

Tak třeba žlutá barva je asociovaná s radostí. Překypujete i vy energií, neustále se smějete a jste optimisté? Pak je žlutá právě pro vás. Zářivé doplňky nebo rovnou celá pohovka se na vaše rozpoložení perfektně naladí. Žlutá rozzáří prostor a vnese do něj radost.

Jste dynamičtí, energičtí? Vášeň je vaše druhé jméno? Pak je pro vás jednoznačně červená tou pravou barvou. Je svůdná, elegantní a ušlechtilá. Červená vás naplní energií a rozhodně vás nenechá chladnými. Je vhodná pro kancelář nebo jiné prostory, kde chcete něco tvořit a budovat.

Pro duše milující klid a serióznost

Růžová se hodí téměř všude. Symbolizuje klid. Máte svůj oblíbený koutek, kde relaxujete? Křeslo, ve kterém rádi čtete nebo pletete? Zkuste toto své zátiší obohatit o růžové doplňky a uvidíte, jak vám růžová pomůže v relaxaci.

Neutrálnost. Od všeho něco. Padne každému. To je černá. Máte rádi eleganci a čistotu? Žádný přepych, zdobení, jen serióznost a nadčasovost? Pak se vám zalíbí černá.

Růžová přináší klid Růžová přináší klid Autor: Shutterstock

Pro přemýšlivé typy

Modrou barvu ocení přátelští lidé. Modrá padne lidem, kteří svoji identitu zakládají na loajalitě, důvěře. Klidné osoby, které nevyhledávají konflikty, ale spíš mír a odpočinek, by měly zvolit modré doplňky. Modrá sedačka vám dodá pocit klidu a vytvoří prostor ke sdílení a přemýšlení.

Pro ty, kteří jsou nejčastěji zahloubáni sami do sebe, často přemýšlí a milují spojení s přírodou, je zelená číslo jedna. Můžete volit v široké škále odstínů a každý vám dodá něco trochu jiného. Zelená prý otevírá mysl, proto se nebojte zelenou použít ve studovně, pracovně nebo knihovně.