Ačkoliv se současné trendy v interiéru vracejí k přírodě, dochází k odklonu od klasické zelené. Barva Vining Ivy (PPG1148-6) byla vybrána po rozsáhlých výzkumech, které zahrnovaly poznatky z psychologie, historie, sociologie, ale i interiérového designu.

Modrozelená kombinace pro klid a pohodu

Nejen tato barva, ale i ostatní přírodní odstíny se dobře kombinují s materiály, jako jsou kámen, kov nebo zemina. V současnosti se můžete při zařizování svého domova inspirovat také vodou či oblohou. Tlumené tóny odstínu Vining Ivy mají vést k zamyšlení, navodit pocit klidu a obrátit nás do vlastního nitra. Ačkoliv je tato barva uklidňující, nechybí jí ani odvážnost – přece jen je dost výrazná.

Modro-zelená inspirace Modrozelená inspirace Autor: shutterstock.com

Do interiéru i exteriéru

Tato barva vám může připomínat drahé kameny. Barvu můžete použít nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Je to nadčasový odstín vhodný nejen do minimalistického, skandinávského, ale i vintage interiéru.

Jak ji kombinovat?

Harmonicky funguje se zemitými odstíny, kam patří i odstíny hnědé či oranžové. Skvěle vypadá také v kombinaci s broskvovou či zelenou barvou. Sázkou na jistotu je kombinace s tmavým dřevem nebo bílými obklady. Dobře funguje také se sklem, mramorem nebo kovem s nádechem patiny.

Čtěte také

Vložky do bot

Čtěte také

Jak vybrat správné vložky do bot

„Zatímco modrý odstín vyvolává pocit klidu, smaragdově zelená podporuje vnitřní rovnováhu,“ řekla Silvia Dyrcová, senior marketing manager PPG.

Zdroj: PPG