Na žhavé novince je sympatické, že si na nic nehraje. Jde o béžovou barvu, kterou většina důvěrně zná, ale tahle má navíc sladký medový nádech. Proto působí velice přívětivě a teple. Všechno je ale otázka světla a využití matu nebo lesku. Jak si Limitless nasvítíte, tak bude v interiéru vypadat.

Podívejte se na novou barvu pro rok 2024:

Málo odvahy?

Barva roku nikdy není jen jedna, kolik je významných hráčů na trhu, taková bude i škála top barev pro příští rok. Ale Limitless se představuje s předstihem. Oproti některým letošním barvám roku se právě tento odstín opravdu drží při zemi. Což je záměr. Medová béžová je vlastně logickou nástupkyní příliš výrazných barev. Ty se sice mnoha lidem líbí, ale v interiéru se s nimi přece jen obtížněji nakládá (hůře se kombinují s dalšími barvami i materiály). A také jejich použití si žádá hodně odvahy.

Šance na úspěch

Neutrálně řešená barva má větší šanci na uplatnění nejen v detailech, ale rovněž na velkých plochách. Limitless vás navíc už svým pojmenováním "bez limitu" vybízí k různým kombinacím a hrátkám s osvětlením. Pak může získat až nádech dožluta jako hřejivé paprsky slunce. Vypadá to, že společně s ní nastupuje éra pozitivní energie, kterou každý potřebujeme jako sůl. Kdybyste si chtěli Limitless prohlédnout pěkně v detailu, podívejte se tady. A ještě zde.

Díky svému neutrálnímu podtónu je ideální i na výmalbu stěn Autor: Primalex

Proč na ni padla volba

„Po celém světě zaznamenáváme přechod od chladnějších a sytých tónů ke světlejším, teplejším odstínům červené, žluté a béžové,“ uvádí Silvia Dyrcová ze společnosti PPG. Odborníci očekávají, že tahle barva postupně padne do oka všem, jak designérům a architektům, tak i lidem. Zda ale dokáže sesadit z trůnu už pár let hodně oblíbenou neutrální šedou, ukáže až čas.

Čtěte také

Ratanovým výpletem lze hezky odekorovat i čílka šuplíků.

Čtěte také

Tohle je jediná pletenina, která se v interiéru nikdy nesrazí, ani nevytáhne

Nicméně Limitless se konkurence nebojí, naopak. Dobře vypadá se studenými barvami, vytvoří perfektní pozadí například pro temně modrou nebo černou. Ovšem stejně dobře jí bude ve společnosti dalších teple laděných barev. Nebo ji zkuste kombinovat s přívětivými pastelovými odstíny, barvami kamenů a dřeva, případně přidat vzor. Ale nemusíte, klidně zůstaňte u interiéru vyladěného v tónech světlejších příbuzných barev a osvěžte ho doplňky a bytovým textilem. Ostatně na radikální změny je vždycky dost času.

Čtěte také

Čtěte také

Neseďte se založenýma rukama, tvořte! Knižní novinky vás navedou

Zdroj: PPG