Letní povlečení je lehké, vzdušné a materiál působí na pokožku chladivě. Pod takovým se vám bude spát krásně i v těch nejteplejších nocích. Které materiály jsou nejvhodnější?

TO JE SUPER! Jak rychle povléci peřinu:

Zdroj: Youtube

Bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení je tím nejjistějším krokem. Ještě o trochu lepší je egyptská bavlna, která je považována za jeden z nejkvalitnějších materiálů na povlečení. Její hlavní výhody spočívají v barevné a tvarové stálosti, takže i po opakovaném praní bude ložní prádlo vypadat jako nové. Na omak je velmi příjemná a jakožto přírodní materiál je prodyšná a velmi dobře saje.

Bavlněný satén

Bavlnu můžete najít hned v několika úpravách. Nejoblíbenější je bavlněný satén, který je pro letní noci jeden z nejvhodnějších. Materiál je lesklý, velmi jemný a příjemný na dotek. Bavlněný satén má skvělé termoregulační vlastnosti, takže v létě působí chladivě, zatímco v zimě hřeje. Není ovšem satén jako satén. Proto pokud hledáte prodyšné a příjemné povlečení, ujistěte se, že se jedná o satén z přírodního materiálu.

Bavlna jersey

Pokud neradi žehlíte, oblíbíte si bavlnu v úpravě jersey, která je lehce pružná a žehlení nepotřebuje. Stejně jako satén skvěle absorbuje pot a je prodyšná. Další alternativou je povlečení z krepu. Ani ten se nemusí žehlit. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že jeho struktura může být někomu nepříjemná na omak.

Světlé barvy, jemné letní motivy

Víte, že i když se to na první pohled nezdá, barvy a vzory mají vliv na hřejivost povlečení? V létě tedy zapomeňte na tmavé a výrazné odstíny, které samy o sobě vyvolávají tepelný efekt. Na povlečení se v tomto období hodí nejlépe barvy, jako je bílá, šedá, béžová, zelenkavá, světlounce modrá, jemně růžová nebo studená mentolová. Vzory by v létě měly být jemné, přírodní, nejlépe florální.

Zdroj: rodinnebaleni.cz, bydleni.cz