Akumulátorový vysavač Air Force Autor: archiv Většina žen se domnívá, že si nejlépe uklidí samy, a proto nechtějí ztrácet čas s vysvětlováním „jak na věc“, ať už manželovi nebo svým ratolestem. I když někde v podvědomí samy nejlépe vědí, že jsou tak samy proti sobě, protože se jedná o investici do budoucna.

Nechceme sahat nikomu do svědomí, ale spíše chceme přinést návod, jak si alespoň některé věci trochu usnadnit.

  • Neuklízejte před víkendem. Většinou je v bytě či domě větší provoz, který navyšuje nepořádek.
  • V pondělí si dejte v klidu vyprat prádlo a umyjte při tom koupelnu.
  • V úterý, kdy dojíte navařené zbytky z víkendu, se vrhněte na kuchyň. Před mytím podlahu vysajte vysavačem.
  • Ve středu připomeňte dětem, že si mají poklidit hračky, než jdou spát, můžete tak rychleji vysát koberec. Sama si můžete utřít prach v obýváku a vysát Trojúhelníková sací hlava Autor: archiv koberec.
  • Ve čtvrtek poproste manžela, ať vysaje chodbu.
  • V pátek vyrazte za kulturou, úklidem se nezabývejte.
  • V sobotu vyvětrejte v ložnici, utřete prach na poličkách a vysajte koberec.
  • V neděli se můžete věnovat samy sobě, nalakujte si nehty, udělejte si výživnou masku.

Že se vám to zdá až moc „roztahané“ a neustálé vytahování vysavače ze skříně únavné? Pořiďte si takový, se kterým nebudou žádné starosti. Žádná skříň, žádná šňůra, žádné sáčky na výměnu. Prostě pan Ideál. Podívejte se např. na Rowenta Air Force - vysoce výkonný tyčový (samostojný), bezdrátový a bezsáčkový vysavač s Tyčový vysavač Air Force Autor: archiv trojúhelníkovou delta hlavou s integrovaným elektrickým kartáčem a pracovním režimem až 50 minut.

A jedna rada na závěr: Nikdy neuklízejte celý den. Rozdělte si práci na menší etapy a uklízejte průběžně. Vyhnete se tak naštvání, kdy celou sobotu strávíte úklidem a při nedělním obědě vám děti pobryndají stůl i podlahu v kuchyni, zacákají vodou celou koupelnu a v pondělí ráno při hledání svého oblíbeného trika přehází půl nažehlené skříně.

Autor: Olga Kunešová – Photomedia.czFoto: Archiv Rowenta