Málokdo z mladé generace miluje teoretické biflování. Přitom stačí propojit teorii s praxí, aby žáky a studenty učení více bavilo. Právě o to se snaží laboratorní učebna v trojské botanické zahradě.

Nová učebna slibuje bezprostřední kontakt s přírodou, kvalitní techniku a také mozky – odborníky v oblasti botaniky a přírodních věd. V rámci výukových programů si žáci mají šanci prakticky zkusit, jak fungují mikroskopy, které slibují vyšší úroveň než obvyklé školní přístroje. A to včetně stereoskopického mikroskopu s kamerou nebo senzory pro měření CO2, O2, pH. S odborníky proniknou dovnitř rostlin a poznají jejich struktury, což v přírodě není možné, náš zrak na to nestačí. Prakticky se seznámí například s fotosyntézou nebo poznají, z čeho se skládají křídla motýlů.

Tipy pro celou rodinu: Ještě v říjnu můžete zažít některou komentovanou prohlídku zahrady. Příští týden půjde o Podzimní zbarvení dřevin, ten další se můžete dozvědět, jak se rostliny přizpůsobují životu v tropech, a přespříští se chystá prohlídka pro všechny, kteří mají rádi anturie. Prohlídky se pořádají vždy ve čtvrtek a jsou v ceně běžných vstupenek. A od 14. do 30. 10. malé i velké čeká výstava dýní.

Více o akcích a programu se dozvíte zde.

Zdroj: botanicka.cz