Záznamy o majetku ukazují, že dánský heavymetalový hudebník vlastnil tuto velkolepou nemovitost od roku 1993, kdy ji zakoupil za nezveřejněnou částku. Vila se rozkládá na pozemku o velikosti více než dvou akrů. Původně zde byly tři parcely, pozemek pokrývá výběžek poloostrova a táhne se od centra města až k mostu Golden Gate. Je zde nádherný výhled na pobřeží a zátoku.

Lars Ulrich Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Samotná budova má užitnou plochu téměř 1300 metrů čtverečních a čtyři poschodí. Najdete zde šest ložnic s vlastními koupelnami a tři poloviční koupelny. V domě se také nachází pět krbů, které dominují jednak obývacímu pokoji, jednak některým ložnicím, jež připomínají spíše pohodlné apartmány.

Poschodí jsou propojena jednoduchým točitým schodištěm a v halách i koupelnách jsou položeny mramorové podlahy, které dodávají celému vzhledu elegantní ráz.

Vstupní hala je otevřeným prostorem a zaujímá do výšky dvě patra. Bohatě rozčleněné prostory vedou do obývacího pokoje s elegantně jednoduchým mramorovým krbem a dvoupatrovou prosklenou stěnou, jež propůjčuje místnosti velké množství slunečního svitu. Zařízení je spíše minimalistické a velmi moderní.

Obývací pokoj přechází volně v prostornou jídelnu a monumentální otevřenou kuchyň s nejmodernějším vybavením a rovněž mramorovou podlahou.

Hlavní ložnice, jež svým prostorem rovněž zabírá dvě patra, zahrnuje také velkou mramorovou koupelnu, jejíž zvláštností je obrovské akvárium umístěné přímo za vanou.

Lars Ulrich Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Dvě podlaží, jež se nacházejí pod úrovní hlavní cesty, mají výhled na překrásné terasy. Najdete v nich společenskou místnost, mediální nahrávací studio, hernu, bar a podzemní squashový kurt.

Na hlavní terase, jež je přístupná z kuchyně, se nachází zábradlí s balustrádami. Schodiště vede přímo k velkému bazénu a vířivce. Je zde spousta místa pro zahradní party a grilování. Terasa z přední strany domu, jež vede k přístupové cestě, připomíná malý ambit. Po stranách hlavního vchodu vedou arkádové oblouky a celý prostor je půvabně doplněn velkými kontejnery a květináči se vzrostlými rostlinami, takže připomíná středomořský styl bydlení.