Bydlení celebrit: Nikol Kouklová 6 Autor: Archiv Autor: Archiv

Nikol, po rodinném domečku tedy netoužíte?

Ani ne. Vyrůstala jsem v Praze, ve starém prvorepublikovém baráku v bytě, když mi bylo sedmnáct let, maminka si postavila dům u Prahy. V té době jsem občas „přespávala“ u přítele, takže jsem doma bývala sporadicky a jen spíše o víkendech. Dojíždění mimopražskými linkami do Prahy bylo časově náročné. Hodinová čekání v mrazu a spánkový deficit mě vyléčily. K tomu jsem začala studovat konzervatoř a hrát po nocích v divadlech a volila jsem raději noclehy u babičky v Praze. Ráda na naše „dívčí“ večery s čajíčkem a filmy vzpomínám. Teď žiji v bytě se svým partnerem Karlem. Poprvé oficiálně. Se vším všudy.

V čem vidíte ještě výhody bydlení „v bytovce“?

Třeba v úklidu, protože než člověk v domku uklidí horní patro, může začít opět s tím dolním. Uznávám, že není nad to si vytáhnout lehátko s časopisem, kafíčkem a zákuskem na čerstvě posekanou zahradu. Tohle mi ale vynahrazuje chalupa.

Bydlení celebrit: Nikol Kouklová 1 Autor: Archiv Autor: Archiv

Do jakého vybavení jste investovali nejvíce peněz?

Karel většinu dostal „do výbavy“ od svých rodičů. Třeba kuchyňské potřeby, jako jsou příbory, talíře, hrníčky, skleničky, máme po rodičích a já s radostí dokupuji ty „načančávací“ věci do koupelny, kytičky, doplňky. S každou návštěvou rodičů nám navíc zase něco přibude. Naposledy jsem od mamky dostala krásnou kytku na stůl.

Bydlení celebrit: Nikol Kouklová 5 Autor: Archiv Autor: Archiv

Utrácíte peníze i za „chytré“ spotřebiče?

Kupovali jsme toustovač, který hojně využíváme, a také mixér. Blahořečím člověka, který vynalezl myčku, ale nejvíce využívaný přístroj v kuchyni je konvice Brita, která filtruje vodu. Velice praktická věc. Když si chceme něco uvařit a zjistíme, že na to nemáme náčiní, postupně je dokupujeme. Stále ale ze všeho nejvíc utrácím za oblečení.ČTĚTE TAKÉ:

A jak jste na tom při svém mládí s vařením? Baví vás?

Dokonce mě baví experimentovat s různými kuchyněmi. Inspiruji se často na cestách a také v chutích svého milého. Vařím ale dle nálady, s kuchařkou mě nikdo doma nepotká. Mám ráda troubu, ze které se linou vůně pečených koláčů.

Bydlení celebrit: Nikol Kouklová 3 Autor: Archiv Autor: Archiv

Patříte k ženám, které v koupelně stráví „půlku života?

Asi jsem ta „nejrychlejší“ holka na světě. Dokonce i v divadlech se mi kolegové vždy smějí, že jsem převléknutá pomalu dříve, než se zatáhne poslední opona. Takže u nás doma spíše čekám na Karla. Moc ráda pořádám „své koupelnové dýchánky“, kdy jsem schopná se tam zavřít na hodinu a zužitkuji všechny své vonné olejíčky, peelingy a masážní nesmysly, za které jsem utratila peníze.

Stala se vám někdy v bytě nějaká pohroma?

Jednou jsem uklízela tak horlivě, až se mi zabouchly vstupní dveře. Koukala jsem na ně asi dvě minuty a snažila jsem se nepanikařit. Nenapadlo mě nic lepšího, než zajít k sousedům a zavolat Karlovi, který kvůli mně přijel z víkendu s rodiči. Nic horšího se nám naštěstí nestalo, maximálně řešíme malé úpravy, jako jsou prasklinky na zdi nebo kam pověsit obraz.

Bydlení celebrit: Nikol Kouklová 2 Autor: Archiv Autor: Archiv

Jaký kout v bytě byste nedala ani za nic?

Na jaře, v létě a vlastně i v babím létě vítězí balkon. Dokonce jsme si ho letos i zařídili židličkami se stolem. Tam nejraději vysedávám se svými kamarádkami a musím se pochlubit, že i pár kytiček mi tam letos vykvetlo.

A vaše úplně nejoblíbenější místo?

Postel...

Dokážete zahalit byt do romantiky?

Romantický večery si s Karlem pořádáme buďto na zmíněném balkoně, kde za svitu luny a svíček večeříme a pijeme dobré vínko. Jindy se spolu sejdeme v pokoji u „našeho kina“ a s popcornem a česnekovými jednohubkami koukáme na pěkný film. Na takové večery se vždy těším a není jich nikdy dost.

Vizitka

  • Narodila se 2. ledna 1990 v Praze
  • Vystudovala Ekologické gymnázium a studuje DAMU
  • Hrála v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a ve filmu Normal
  • Miluje vůni sklepů a paneláků
  • Hraje v Činohře Národního divadla a v Divadle U Hasičů
  • Jejím partnerem je Karel Heřmánek - syn herce Karla Heřmánka

Foto: archiv Nikol Kouklové