Velká část naší populace žije v přeplněných městech a na nevzhledných sídlištích. Mezi námi však žijí také ti, kteří z těchto podmínek touží uniknout a navrátit se k přírodě.

Další zajímavosti ze světa najdete zde:

Současná architektura na tento požadavek odpovídá různými způsoby. Mezi ty, které stojí za naši pozornost, patří i domy umístěné do korun stromů. Tady máte pět nejzajímavějších z nich, které se nachází po celém světě.

1. Vskutku neobvyklý zahradní domek

Domy na stromech 1 Autor: internet Autor: internet

Kolem starého dubu vyrostl perfektní zahradní domek určený pro ničím nerušený odpočinek, kde člověk načerpá energii z okolní přírody i potřebný nadhled.


2. Dům, nebo obří lustr

Domy na stromech 2 Autor: internet Autor: internet

align: right Při návštěvě Kanady můžeme narazit na další zajímavý stromový dům. Jednotlivé ručně vyrobené koule jsou zavěšeny v korunách stromů a připomínají obří lustry zavěšené na pevných lanech.


3. Moderní dům v srdci přírody

Domy na stromech 3 Autor: internet Autor: internet

Další zajímavou ukázkou moderní architektury je příbytek, který navrhl Lukasz Kos. Odvážná stavba zaujme především svým jednoduchým tvarem a důmyslným osvětlením. Velmi příjemným a funkčním prvkem jsou v tomto domě dřevěné okenice, které pomohou zajistit dostatek soukromí.

4. Luxus mezi větvemi

Domy na stromech 6 Autor: internet Autor: internet

Co takhle si dát výborné jídlo v patnácti metrech nad zemí? Pokud vás tento nápad zaujal, pak nejste sami. Na Novém Zélandu totiž mezi větvemi stromů vyrostla celá luxusní restaurace, která se pyšní nepřekonatelným výhledem a spokojenými hosty.
5. Vyměňte stan za stromový dům

Domy na stromech 5 Autor: internet Autor: internet

Toužíte své bydlení pozvednout? Dům ve stromě vám tento sen pomůže vyplnit. Doslova. Tento dům je řešen velmi moderně. Hlavní dominantou jsou jeho geometrické tvary, které určuje rám z kovu zakrytý plachtovou střechou.

Zdroj: TheCoolist.com