Diabetes neboli cukrovka je nemoc, při které dochází k porušení metabolismu cukrů v těle. Výsledkem jsou různé obtíže, od úbytku váhy, únavy, častého močení až po špatné hojení ran. Často se stává, že cukrovka prvního typu se ve stáří rozvine do cukrovky druhé typu. Život s ní se dá částečně regulovat správnou výživou a některými bylinkami. Existují totiž rostliny, které dokáží vyladit cukry přírodní cestou. Které to jsou?

Stévie sladká

Stévie sladká je tropická rostlina, která v posledních letech stále častěji nahrazuje cukr, protože se jedná o výrazně zdravější sladidlo. Ačkoli je totiž zhruba 300x sladší, žádný cukr neobsahuje. Díky tomu ji mohou jako sladidlo bez problémů používat i diabetici, protože nezvedá hladinu krevního cukru. Ba co víc, pomáhá ji udržovat, takže může při cukrovce dokonce pomoci.

Listy brusnice borůvky

Borůvkové listy sbíráme ještě před dozráním plodů, kdy obsahují nejvyšší množství myrtilinu, který je také nazýván „rostlinný inzulín“. Čaj z listů výrazně ovlivňuje metabolismus cukru. Příprava je jednoduchá: čtyři vrchovaté lžíce borůvkových listů namočíme do druhého dne v litru studené vody a potom krátce povaříme a slijeme. Pijeme v průběhu celého dne.

Zdroj: Youtube

Jestřabina lékařská

K léčení cukrovky se u jestřabiny používá pouze kvetoucí část. Ta se sklízí od června do srpna a suší se ve stínu, aby se jemné květy a lístečky nerozdrtily. Nejlépe funguje jako nálev. Stačí jednu lžičku nasušených bylinek přelít čtvrt litrem vroucí vody a nechat 15 minut louhovat. Pijte ho dvakrát až třikrát denně. Pokud vám tekutina zbyde, použijte ji jako zelené hnojivo na zahradu. Obsahuje totiž dusík, který zlepšuje kvalitu půdy.

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva obsahuje chlorofyl, hořčík, karotenoidy, flavonoidy, histamin, serotonin, ale také vitaminy B2 a C. Její léčebné účinky jsou ale ceněné především při snižování hladiny krevního cukru v těle. Odvar z listů nebo kořene připravíte jednoduše. Stačí zalít sušené nebo čerstvé listy a za 15 minut je hotovo. Výluh popíjejte každý den, nejlépe ráno před jídlem a poté ještě dvakrát během dne. Nejdéle však po dobu 14 dnů.

Zdroj: bylinkovo.cz, ireceptar.cz