Každému funguje něco trochu jiného. Někomu skvěle uleví kopr, někomu zase saturejka. Důležité je být opatrný. Pokud vás žaludeční problémy neopouští několik dní, vyrazte k lékaři. Také pozor na kontraindikaci, pokud užíváte nějaké léky. Ty si nemusí s konkrétními bylinkami vždy sedět.

Jak se zbavit nadýmání a špatného trávení:

Zdroj: Youtube

Kopr, fenykl, saturejka nebo heřmánek

Jednou z nejúčinnějších bylin na podporu trávení je kopr. Obsahuje éterické oleje, které pomáhají uvolňovat střevní plyn a zlepšují trávení. Můžete si z něj připravit čaj nebo ho přidat do jídel. Koprový čaj je jednoduchý - na jednu lžíci sušeného kopru dejte jeden šálek vody. Můžete si čaj přisladit medem nebo dochutit citronem. Užívejte koprový čaj dvakrát až třikrát denně po dobu nejvýše jednoho týdne.

Další užitečnou bylinkou je fenykl, který má antispasmodické účinky a pomáhá uvolňovat křeče v trávicím traktu. I z fenyklu vykouzlíte dobrý čaj nebo jídlo - hodí se do salátů.

Další dobrou volbou je saturejka. Obsahuje silice thymol a carvacrol. Tyto látky jsou zodpovědné nejen za charakteristickou vůni a chuť saturejky, ale také za její léčivé účinky. Thymol a carvacrol jsou silné antioxidanty, které chrání tělo před volnými radikály, ty mohou poškozovat buněčné membrány a způsobovat různá onemocnění. Tyto látky mají protizánětlivé a analgetické účinky. Zkuste si ze saturejky připravit čaj nebo ji přidat do pokrmů.

Heřmánek je další bylinka, která má uklidňující účinky na trávicí systém. Pomáhá uvolňovat napětí a křeče v žaludku a střevech. Heřmánkový čaj můžete pít až 3x denně.

Zdroj: https://prozdravi.cz, https://ireceptar.cz