S komáry nemusíte bojovat jen za pomoci chemie (i když při týdenním stanování někde u vody toho moc nevymyslíte), ale i s rostlinami, které vám běžně rostou na zahradě či v truhlíku. Některé z těchto rostlin stačí rozmístit strategicky k oknům – a během léta budete v klidu. Které bylinky vás ochrání před žíznivými komáry?

Náš tip: Jak zmírnit svědění po bodnutí komárem?

Místo, na které se vám přisál komár, omyjte vodou s mýdlem. S nepříjemným svěděním vám může pomoci tea tree olej, případně můžete přiložit cibuli nebo ocet. Se zmírněním otoku vám pomůže také levandulový olej.

Pobavte se s námi. Aneb jak se komáři určitě nechovají:

Zdroj: Youtube

Bazalka

Pokud doma někdo pěstuje bylinky, bazalka je určitě mezi nimi. Použít ji ale můžete nejen na pizzu nebo do těstovin, ale klidně i proti komárům. Pokud jim chcete dát co proto, vyzkoušejte hlavně pikantní thajskou bazalku. Bazalka má ráda vodu.

Levandule

Zatímco my vůni levandule milujeme, komáři ji nesnáší. Květináč s levandulí postavte na teplé a slunné místo, ideálně na okenní parapet, odkud k vám komáři chodí na návštěvu. Levandule má ráda hlinitopísčitou půdu, každý rok ji dávejte do nové zeminy a větší nádoby. Půdu u levandule udržujte vlhkou.

Máta

I mátu můžete použít nejen v asijské kuchyni a do letních koktejlů, ale také v boji proti komárům. Nádobu, ve které budete mátu pěstovat, naplňte propustnou zeminou, můžete ji smíchat s rašelinou. Dejte ji na parapet, případně co nejblíže k oknu.

Rozmarýn

Rozmarýn nemusíte pěstovat jen venku na zahradě, ale také doma na parapetu u okna. Vůně rozmarýnu odpudí nejen komáry, ale i různé brouky. Rozmarýnu se daří v teplém a suchém prostředí. Na zimu jej proto přestěhujte dovnitř. V létě jej umisťujte na plné slunce.

Měsíček

Tato bylinka s krásnými oranžovými květy má nejen různé léčivé účinky, zbaví vás také komárů. I proto ne své parapety nezapomeňte pár květináčů s měsíčkem umístit. Měsíček má rád plné slunce, kyprou půdu a dostatečnou zálivku.

Zdroj: abecedazahrady.dama.cz, rostlinky.cz, mall.cz