Luxusní dům se nachází v zelených kopcích Cap de Nice a může se pochlubit překrásným výhledem na Francouzskou riviéru a přístav Nice. Sean Connery jej vlastnil spolu se svou druhou manželkou Micheline Roquebrune, která pochází právě z tohoto regionu. Hvězdný představitel Jamese Bonda, který v současné době žije se svou ženou na Bahamách, býval v sídle Cap de Nice poměrně často a místní obyvatelé dům stále označují jako dům Seana Conneryho.

Sean Connery Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Vila pojmenovaná Le Roc Fleuri má šest pater, v nich se nachází osm ložnic, všechny s výhledem na Středozemní moře, vlastní lázně, posilovna a tzv. nekonečný bazén, jenž je zabudovaný do skály a je naplněn slanou vodou.

Prostorná nemovitost má 1 000 m² obytné plochy a je situována na krásně upraveném pozemku o rozloze 5 000 m². Rezidence se nachází pouhých 30 minut jízdy od Monaka a Cannes a je ideálním útočištěm pro milovníky elegance.

Z vnějšku vyzařuje zámek inspirovaný obdobím Belle Époque (tedy tzv. „krásná epocha“, což je období přelomu 19. a 20. století) klasickou francouzskou architekturu. Jeho průčelí je porostlé nádhernými vistáriemi a kaskádovité zahradní terasy se táhnou až směrem k moři. Nově zrekonstruované zahrady jsou nyní lemovány barevnou výsadbou květin, stromů a keřů a vedou jimi cesty dolů k moři, odkud se lze dostat na nedaleké pláže.

Kromě hlavního domu se na pozemku nacházejí dva menší domky pro hosty. Všechny budovy jsou vybaveny kombinací starých a nových detailů, jež se však propojují ve velmi elegantní celek. Podlahy ze širokých dřevěných prken jsou doplněny velkými okny od podlahy ke stropu.

Sean Connery Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Jednotlivá patra hlavní budovy jsou propojena schodištěm ve stylu Belle Époque a výtahem zdobeným květinovými motivy tepanými do železa. V přízemí se nacházejí formální obytné místnosti (obývací pokoj, jídelna s kuchyní) a také posilovna s krytým bazénem, jenž má rovněž výhled na moře.

Sean Connery, 89, již tuto nemovitost sice nevlastní, ale oblast, jež je vzdálena jen kousek od Nice a od Monaka, zůstává magnetem pro bohaté a slavné osobnosti. „Jednou z úžasných věcí na Francouzské riviéře je to, že si ji oblíbili nejen členové královských rodin, ale také slavné osobnosti, jako Coco Chanel, Pablo Picasso, Grace Kelly a sir Sean Connery,“ uvedla na svých stránkách realitní společnost Knight Frank, jež je právě prodejem bývalé nemovitosti Seana Conneryho pověřena.

Sean Connery Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz