Stručný souhrn z článku:

  • Čalouněné postele nabízí luxus, pohodlí a praktičnost, vhodné jsou i pro rodiny s dětmi díky absenci ostrých hran a polstrovanému čelu.
  • Výběr zahrnuje různé tvary, vzory, materiály a styly, včetně speciálních potahů pro alergiky nebo variant s úložným prostorem pro menší byty.
  • Údržba čalouněných postelí je snadná, s možností výběru odolnějších materiálů a jednoduchého čištění mýdlovou vodou.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Čalouněné postele už dávno nepatří jen do hollywoodských filmů. Takové postele působí luxusně, jsou příjemné na dotek, o čelo se můžete opřít třeba při čtení knih. A proč byste jejich kouzlu měli podlehnout i vy?

Čalouněné postele jsou maximálně pohodlné

O tom, zda bude postel pohodlná, nerozhoduje jen matrace, přestože její výběr není radno podceňovat. Pohodlí v posteli znamená i to, že se můžete pohodlně opřít. Třeba při čtení knihy nebo sledování filmu.

Podívejte se, jak nečistit čalouněnou postel:

Zdroj: Youtube

Polstrované čelo postele je praktické – chrání zeď za postelí před ošoupáním od polštářů. A polštáře před zabarvením. Čelo funguje i jako izolace před chladem a průvanem.

Čalouněné postele jsou vhodné i do rodin s dětmi. Taková postel nemá ostré hrany, takže je riziko úrazu minimální. Pokud si vaše dítě neudělá z postele trampolínu.

Vybírat si můžete ze spousty možností

Pokud jde o design, možností, z nichž si můžete vybírat, je celá řada. V případě manželské postele půjde o dominantu celé ložnice. Vybírat si můžete z nejrůznějších tvarů, vzorů, potahových materiálů, ale také stylů.

Vybírat si můžete i z různých druhů potahové látky – chcete si vybrat hrubou tkaninu v neutrální šedé barvě? Nebo se vám bude líbit postel s růžovým sametovým čelem? Alergik zase ocení postel s čelem z ekokůže.

Čalouněná postel je vhodná i do menších bytů

Čalouněné postele už dávno nemusí zabírat celou místnost. Jsou vhodné i do menších bytů. V případě, že si pořídíte manželskou postel s čalouněným čelem a úložným prostorem, získáte místo, kam můžete schovat sezónní oblečení, lůžkoviny, ale klidně i dětské hračky.

Chcete, aby postel vypadala dostatečně vzdušně? Pak je pro vás vhodným řešením postel na nožičkách.

Čeho se možná bojíte?

Máte strach z údržby čalouněné postele? Pak nemusíte. Nezáleží na tom, z čeho je postel vyrobena, každý materiál vyžaduje údržbu. Částečně čalouněné postele (s odnímatelnou matrací) či boxspring postele s tenkou krycí matrací se udržují stejně jako běžné postele. Občas postel vysajete, budete často měnit prostěradlo, potah matrace můžete pravidelně prát. Případně můžete používat chránič matrace.

Pokud máte strach z údržby čalounění, vybírejte si z odolnějších materiálů. Některé mohou být nepropustné vůči tekutinám, odolné vůči oděru i nečistotám. K vyčištění čalounění stačí použít vlhký hadřík s mýdlovou vodou.

Zdroj: casper.com, theinside.com, theinside.com