Srdcovka, chrupka, Mareše (používá se na maraschino), třešeň ptačí (ptáčnice), a tak bychom mohli pokračovat. Známe zhruba 1.000 druhů třešní. Toto u nás velmi oblíbené ovoce, které řadíme mezi peckovice, pochází z Malé Asie, odkud v římských dobách proniklo do Evropy. A jak si na nich dlouho pochutnáváme na našem území? Už od 12. století.

Ovoce plné cenných látek

třešně Autor: archiv Třešně udělají dobře nejen našim chuťovým pohárkům, ale prospějí i našemu zdraví. Jsou totiž bohatým zdrojem vitaminů a minerálů. Z těch prvních jsou v třešních zastoupeny vitamin C, celá skupina vitaminů řady B, vitamin E, vitamin P a vitamin A. Pokud jde o minerály, najdeme v nich draslík prospěšný pokožce, fosfor, hořčík, síru, vápník a sodík. Dále obsahují mangan, železo, měď a zinek. Jejich dužninu tvoří více než 80 % vody, dále pak jsou v ní ovocné cukry. O důvod víc, proč si třešňovou sezonu pořádně užít a dopřát si třešní, co hrdlo ráčí. Jejich konzumací podpoříme například čištění jater a ledvin. Barviva antokyany působí jako antioxidanty. Třešně mají také mírně projímavý účinek, takže pomáhají proti zácpě. Podle některých údajů 1/4 kg třešní denně významně sníží hladinu kyseliny močové v krvi, což působí preventivně proti artritidě i parodontóze.

Jak třešně nakupovat a konzumovat

třešňová šťáva Autor: archiv Třešně nekupujeme jenom podle vzhledu, ale raději je rovnou ochutnáme. Mohou totiž vypadat krásně, ale být bez chuti, vodnaté. Protože se toto ovoce rychle kazí, konzumujeme ho rychle a zbytečně neskladujeme. A jak nám všem vštěpovali do hlavy v dětství - větší množství třešní snědené na posezení nikdy nezapíjíme, protože by se jejich objem ve střevech zmnohonásobil.

Třešně pro krásu

Energetická hodnota třešní je 197 kJ na 100 g - jsou tedy také vhodným dietním pokrmem a využijeme je při redukčních dietách. A to jako dužninu nebo šťávu - tu můžeme přidávat k jiným ovocným šťávám. Na odpeckování se hodí mechanický odpeckovávač, který se dá koupit.

Třešně jsou nám také prospěšné i zevně. Konkrétně tak, že nám pomáhají hydratovat pokožku.

Třešňové lahůdky

Ale na co se přece jenom na počátku každého léta těšíme nejvíc, to jsou báječné třešňové hody v mnoha podobách. Kromě takových evergreenů, jako jsou třešně v rumu, knedlíky, třešňová bublanina, existuje mnoho dalších receptů - domácích, třešňový koláč Autor: archiv regionálních i zahraničních. My dnes pro zpestření přinášíme tři staré a neobvyklé.

Prvním bude prastarý recept z 19. století, psaný kouzelnou češtinou:

Koláč se třešněmi

Dej na misku 1/4 kila másla, 1/4 kila ztlučeného cukru a tři to pospolu hodnou chvíli, pak přidávej, jedno po druhém, 6 vajec, každé dobře promíchej, neb na pilném tření záleží nejvíce podaření tohoto výborného těsta; k posledu vmíchej do něho 1/4 kila pěkně prosáté mouky, s půl citronu drobně usekanou kůru a klaď po lžíci těsto na plech, máslem potřený a okolkem obroubený, rozetři je opatrně všude stejně, poklaď třešněmi a peč pak tento dobrý koláč nejméně půl hodiny.

Třešňové omelety do třetice

třešňová omeleta Autor: archiv Na pánev vlijeme polovinu obvyklého těsta na omeletu, načež na těsto rovnoměrně poklademe půlky třešní bez pecek. Zalijeme zbylým těstem a celou omeletu dopečeme i po druhé straně. Sypeme moučkovým cukrem.

Smažené třešně jsou naším druhým tipem

 

Na smažené třešně si nejprve připravíme těstíčko ze 3 dcl mouky, 3 dcl smetany, 2 žloutků, špetky cukru, špetky soli. Svážeme stopky 4 třešní co nejblíže dužnině, načež vše ponoříme do těstíčka tak, aby stopky zůstaly suché. Usmažíme a posypeme moučkovým cukrem. Potom nit odstraníme a podáváme.

-ag-Foto: www.profimedia.cz