Při zařizování černé kuchyně je důležité myslet na více faktorů, jako je velikost místnosti, denní světlo či kombinace s ostatními barvami. Odvážný design, kterým černá kuchyně oplývá, musí být použit důmyslně a chytře, aby působil skutečně elegantně. Je důležité vhodně kombinovat černou barvu se světlejšími odstíny. Skvělým řešením jsou černé kuchyňské skříňky se světlou pracovní deskou.

V malých kuchyních se černé kuchyňské lince raději vyhněte. Tmavé barvy opticky místnost ještě zmenší a z kuchyně by se stal ponurý kout. Pokud ale i přesto toužíte po černé, vybavte si kuchyň černými spotřebiči a doplňky. V černé kuchyni také skvěle vypadají barevné dlaždice, které místnost oživí.

Dostatek světla

V černých kuchyních je důležité mít dostatek světla. Základem je samozřejmě přirozené světlo. Pokud ho ale v kuchyni tolik nemáte, přidejte více umělého osvětlení. Vybírejte spíše bílé světlo, místo teplých tónů.

Otevřené police a prosklené skříňky

Do černé kuchyně se velice hodí otevřené police, které dodají kuchyňské lince vzdušnost. Zároveň je to skvělý způsob, jak dát na odiv oblíbené designové nádobí a dekorace. Místo otevřených polic můžete zvolit také prosklené skříňky. Rozbijete tak jednotvárnost kuchyňské linky. Navíc se vám na nádobí a dekorace nebude tolik prášit.

Mosazné doplňky

S černou barvou si rozumí mosazné nebo zlaté kuchyňské doplňky. Navíc patří mezi trendy posledních let. Tyto kovy mají hřejivé vlastnosti a černé kuchyni dodají ještě více elegance. Ideální mosazné doplňky jsou například vodovodní baterie, osvětlení nebo úchytky na kuchyňských dvířkách.

Jaké zvolit barvy k černé kuchyni?

K černé se hodí prakticky jakákoliv barva. Tradiční je spojení černé s bílou a šedou. Pokud ale chcete dodat černé kuchyni trochu nevšednosti, zvolte oranžovou, zelenou nebo zlatavě hnědou barvu.

Zdroj: Homeincube.cz, Indeco-interiery.cz