Bez černý se množí bez vašeho přispění, proto se může stát, že se najednou objeví i na vaší zahradě. Pokud to není váš případ, vydejte se za ním ven.

Odkaz předků

Rčení Před heřmánkem smekni, před bezem klekni je natolik známé, že si ho jistě vybavíte, i kdyby vás někdo vzbudil uprostřed noci. Berte ho jako odkaz našich předků, kteří i bez akademických znalostí objevili jeho léčivé účinky, současně bezu přisuzovali čarovnou moc.

Čtěte také

Čtěte také

Můžete pít minerálky každý den?

Rozvité tak akorát

Květy trhejte za sucha a ideálně v době, dokud nejsou zcela rozvité. Pak je očistěte, přesněji dobře protřepejte, abyste je zbavili mšic. Bez totiž láká mšice bezové, ale i ty mají svůj význam. Slouží jako potrava larvám pestřenek, které pak pomáhají s likvidací dalších druhů mšic. A pokud jste alergičtí na pyl, který na nich ulpívá, pak květy ještě opláchněte, i když je to škoda.
Květy sušte na stinném, dobře větraném místě, zavěšené ve svazcích nebo volně rozložené třeba na sítech. Než je dáte do uzavíratelných dóz, zbavte je stopek.

S květy naložte podle svého. Usušte je, připravte si z nich limonádu nebo sirup Autor: Shutterstock

Kdy přijdou vhod

Čaj z bezového květu si uvaříte při onemocněních horních cest dýchacích, tedy při nachlazení, kašli, horečce i chraptění, ale také, když vás přepadne chřipka. Stačí přelít dvě lžíce usušených květů ¼ litrem vroucí vody, po 10 minutách louhování scedit a pít. Kromě toho však bez černý podporuje pružnost cév, ulevuje při trávicích potížích včetně kolik, nadýmání či zácpě, vhodný je také při migrénách.
Ale dají se využít i jiné rostlinné části. Například Stanislav Peleška, propagátor zahrádkaření, přírodovědec a biochemik, o bezu před lety prohlásil, že jeho mladé výhonky můžou posloužit pro přípravu obkladu, který pomůže od bolestí při dně, revmatismu a při onemocnění šlach.

Recept na domácí limonádu

Návodů na domácí limču je mnoho, my vám nabízíme jednu bleskovku. Do 2 litrů převařené vody dejte asi 10 čerstvých očištěných květů (nebo 10 menších), citron a pomeranč pokrájené na tenké plátky, případně med a nechte odstát ideálně přes noc.

Čtěte také

Čtěte také

Pojďte si sami naklíčit semínka pro dokonalou chuť a zdraví

Domácí sirup

Nebo zkuste sirup. Do nádoby dejte 12 až 15 květů a zalijte je asi půl litrem vychladlé převařené vody s 1 lžící kyseliny citronové, přidejte plátky 1 citronu a zatižte, květy musí být ponořené. Dejte na 24 hodin do chladničky. Druhý den obsah sceďte, přidejte tolik gramů cukru krupice, kolik bylo vody (nebo podle své chuti), důkladně promíchejte a postavte na plotnu. Vařte krátce na mírném plameni, cukr musí být dobře rozpuštěný, pak odstavte. Ještě horký sirup nalijte do lahve, zavíčkujte, obraťte dnem vzhůru a po vychladnutí uložte do chladu a temna. Po otevření ho nenechte stát v teple na kuchyňské lince, nalijte si potřebné množství a sirup dejte do chladničky.

Zdroj: decoDoma.cz, Dvojka.rozhlas.cz