Červená řepa patří mezi potraviny, které jsou doslova nabité zdravím, a v jídelníčku by se proto měla objevovat pravidelně. Je skvělým zdrojem minerálů – především vápníku, fosforu, draslíku, hořčíku a železa, dále obsahuje vitamin A, vitamin C a vitaminy skupiny B a kyselinu listovou. Její pravidelná konzumace prospívá cévám, snižuje krevní tlak, podporuje správnou funkci žaludku, žlučníku a trávicího systému a pomáhá imunitnímu systému chránit tělo před rozvojem nádorových onemocnění. Pozitivně ovlivňuje také srdeční činnost. Oceníte ji i při redukční dietě – červená řepa je z 90 % složena z vody a 100 g dužiny obsahuje pouhých 45 kalorií.


Připravte si vynikající salát z pečené červené řepy, sýru feta a vlašských ořechů. Postup najdete ve videu:

Zdroj: Youtube

Levná a lokální

Na rozdíl od mnoha exotických potravin a doplňků stravy, které jsou dováženy přes půl světa a slibují zázraky, nezruinuje červená řepa vaši peněženku – kilogram stojí zhruba 30 korun. Vypěstovat si ji můžete snadno i na své vlastní zahradě. Navíc se jedná o zeleninu, která je typická pro české prostředí a její konzumace má u nás dlouhou tradici. Postupem doby se však její podoba smrskla do kostiček naložených do sladkokyselého nálevu, které byly pro mnoho lidí strašákem školního stravování. Pokud patříte mezi ně, zkuste dát červené řepě ještě šanci.


Pečte, vařte, mixujte

Červená řepa má charakteristickou zemitou chuť a nejlépe si ji vychutnáte v kombinaci s ingrediencemi, které s ní dobře ladí. Konzumovat ji můžete syrovou i tepelně zpracovanou – vařenou nebo pečenou. Výborně chutná nakrájená na tenké plátky, marinovaná v balzamikovém octu a doplněná rukolou a kozím sýrem. Můžete z ní také připravit pomazánku, stačí řepu nastrouhat najemno a smíchat s krémovým sýrem typu lučina, ve spojení se zakysanou smetanou zase vytvoří skvělý dip. Výborně se hodí také na přípravu zeleninových salátů, vegetariánských burgerů, lívanců, placek a polévek – třeba slavného boršče. A pokud máte rádi smoothie, zkuste kombinaci řepy, mrkve a jablka.

Jak upéct červenou řepu?

Červenou řepu upečte nejlépe i se slupkou – zachová si tak všechny chutě, šťávu i barvu. Každou bulvu zabalte do alobalu, vložte do pekáčku a pečte v troubě předehřáté na 200 ºC 60-90 minut. Poté nechte vychladnout a slupku oloupejte.

Zdroj: www.denik.cz, www.nzip.cz