Společnost Lindab, která se zabývá výrobou stavebnin, téměř zdvojnásobila v prvním pololetí tržby na 205 milionů korun, zatímco ve stejném období loni utržila 109 milionů. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Za růstem tržeb stojí zejména nový závod v Praze Ruzyni, který je v provozu půl roku. Ten firmě dopomohl i k vyššímu vývozu.

Za loňské první pololetí firma vyvezla zboží za 5,9 milionu korun, ale za letošních šest měsíců export představoval 84,2 milionu korun. Největší odběratele má společnost ve Švédsku, Maďarsku, Dánsku a Francii.

Lindab plánuje do konce letošního roku další růst tržeb a exportu především do Ruska a Německa. Dodávky se prý rýsují i v zemích východní Evropy a státech Evropské unie.

V pololetí se také výrazně zvýšil počet zaměstnanců firmy, a to z loňských 118 na 307 osob. Podnik dál přijímá nové lidi, největší zájem má o vyučené zámečníky, svářeče a elektrikáře.

Firma na českém trhu působí více než deset let a je dceřinou společností švédského koncernu Lindab. Ten se rozhodl v Česku investovat a nákladem 800 milionů korun postavil nový ruzyňský závod. Podnik v Česku zatím vyráběl především stavební komponenty, letos společnost zahájila výrobu lehké střešní krytiny LPA a trapézových plechů. -čtk-