Díky pozdní době květu a fialovým až červeným květenstvím představují statné okrasné česneky s výškou 80 - 100 cm ideální partnery do trvalkových záhonů.

Na úctyhodná kulovitá květenství okrasných česneků je sice třeba počkat až do května, zato některé druhy kvetou až do srpna. A i potom zůstávají odkvetlá květenství dlouho pěkná: stačí si pohrát s fantazií.

Na slunném místě s písčitou půdou pokvetou okrasné česneky neúnavně. Pokud okrasnému česneku vyhovuje stanoviště, rychle se šíří. Chcete-li jeho růst regulovat, včas ho vytrhávejte a záhon vhodně tvarujte.

Okrasný česnek můžete pěstovat i v květináčích nebo mísách. Česnek karatavský a česnek Christophův jsou zvláště vhodné díky svému nízkému vzrůstu. Pokud se na ně chcete dívat z ještě větší blízkosti, nastříhejte si pár stvolů do vázy, kde se všechny okrasné česneky nádherně vyjímají.

Vytvořte si vlastní bambulkovité aranžmá! Není třeba čekat na tyto kvítky až do června, můžete si je klidně vytvořit kdykoli.

Bambulkami v barvě květenství ozdobte okraj vázy s živými květy. Přidat ji můžete i na vzkaz v barevné obálce.

Jako závěs do zahrady skvěle vynikne srdíčko z buxusu, ozdobené česnekovou nádherou a převázané mašlí ve fialové barvě.

Také prostřený stůl bude vypadat nádherně s ubrouskem ozdobeným živými i vlněnými kouličkami.

Do látkového pytlíčku vložené maličkosti potěší každého. Přizdobte jej živým květem a převažte vlněnou ozdobou a máte malý originální dárek pro vaši návštěvu.

Zcela jedinečně vynikne květ česneku, zapíchnutý do květináče s aranžovací hmotou a mechovou přikrývkou. Vytvoříte tak dojem malého stromečku a krásně ozdobíte venkovní stůl. Navíc vám tato ozdoba vydrží dlouhou dobu.

Postup výroby bambulky:

Z tvrdého papíru vytvořte kolečko, do kterého vystřihnete velký otvor. Tímto kroužkem obtáčíte vlákno tak dlouho, jak jen to lze. Čím víc, tím bude bambulka krásnější. Nakonec okolo středu prostrčíte kousek vlny a stáhnete. Po obvodu vlnu rozstřihnete a načechráte. A bambulka je na světě!

Foto: Pleasurephoto