Podzim je tou nejlepší dobou pro cestování, pokud chceme zažít klid, krásu a osvěžující vánky. Když letní turistická sezóna utichne a většina lidí se uchyluje ke klidu domova, přichází ten pravý čas vydat se do světa a zažít kouzlo podzimních barev a atmosféry. A kam vyrazit? Pojďme na to!

Český ráj, Česká republika

První zastávka na naší podzimní cestě je Český ráj. Proč? Protože tato oblast nabízí nádherné pohledy na skalní města, zříceniny hradů a samozřejmě krásnou podzimní paletu barev, kterou tak milujeme.

Procházky mezi borovicemi a pískovcovými skalami s výhledem na oranžové a červené tóny listí jsou prostě k nezaplacení.

Zdroj: Youtube

Odhadovaná cena je cca 15,000 - 25,000 CZK na osobu za týden. Cena zahrnuje ubytování v průměrném hotelu, stravování a některé lokální aktivity. Pokud byste měli zájem o luxusnější ubytování nebo speciální aktivity, může cena rychle stoupat.

Kyoto, Japonsko

Další destinace nás zavede až do Asie. Kyoto, bývalé hlavní město Japonska, je známé svými tradičními dřevěnými domy, chrámy a nádhernými zahradami. Na podzim se město promění v symfonii červených, zlatých a oranžových odstínů, zejména díky množství javorových stromů. Navíc místní čajovny nabízí možnost ochutnat podzimní speciality, což dělá z Kyota podzimní ráj.

Zdroj: Youtube

Tato dovolená už je výrazně dražší. Vyjde vás cca na 70,000 - 130,000 CZK na osobu za týden. Cena zahrnuje letenky, ubytování, stravování a některé vstupy do památek. Japonsko je obecně dražší destinací, ale zažijete zde nezapomenutelnou kulturu a krásu.

Quebec, Kanada

A nakonec se podívejme na Quebec v Kanadě. Město s bohatou historií a evropským nádechem je na podzim prostě pohádkové. Pořiďte si fotky před barokními budovami s pozadím plným podzimních barev a užijte si piknik na březích řeky Saint Lawrence.

Zdroj: Youtube

Cena je cca 50,000 - 90,000 CZK na osobu za týden. V ceně jsou zahrnuty letenky, ubytování, stravování a některé lokální aktivity. Upozorňujeme, že tyto ceny jsou jen odhady a skutečné ceny se mohou výrazně lišit v závislosti na sezóně, aktuální ekonomické situaci a osobních preferencích.

Zdroj: embrancesomeplace.com, thrillist.com