K poznávání cizích zemí a jejich kultury patří nepochybně i ochutnávání místních specialit. Můžete tak objevit nové chutě, ale i příběhy lidí, kteří pokrmy připravují a dědí recepty po generace. Jídlo je zkrátka skvělá příležitost, jak se o dané zemi a jejích obyvatelích dozvědět něco víc. Navštivte s cestovní kanceláří Blue Style některou z nabízených destinací a vychutnejte si skvělou dovolenou.

Svěží a lehké Řecko

Nějaký řecký pokrm ochutnal snad každý, ale už jste si ho užili obklopeni kouzelnou atmosférou řecké pevniny či ostrovů? Slovo gastronomie je řeckého původu a znamená věda o žaludku. Pravý gurmánský zážitek však často není jen o jídle, ale i prostředí a společnosti, ve které se nacházíte. A v Řecku si to zamiluje snad každý!

Řecká kuchyně se zakládá na čerstvých ingrediencích, využívá hodně zeleniny a bylinek. Chybět nesmí samozřejmě kvalitní olivový olej. Jedná se o přímořský stát a ostrovy, takže v jídelním lístku určitě narazíte na ryby a plody moře. Z masa se využívá především vepřové a jehněčí.

Mezi slavné pokrmy patří gyros, tzatziki a řecký salát. Z dalších jídel lze zmínit dolmades (závitky z vinných listů), souvlaki (špíz), musaka (zapečené lilky, rajčata a maso) a taramosalata (pomazánka z rybích jiker). Mezi oblíbené nápoje patří ouzo, metaxa a kvalitní řecké víno, s jehož produkcí začali Kréťané. Na vše zmíněné narazíte v místních tavernách, které mají často velmi přitažlivou atmosféru.

Jednotlivé části Řecka samozřejmě často nabízí i nějakou svou specialitu. Například na ostrově Lefkada se vyrábí kvalitní med s mnoha příchutěmi (tymiánový, pomerančový apod.). Také se zde pěstuje tzv. englouvská čočka, která je považována za nejlepší z celého Řecka. Na ostrově Korfu můžete ochutnat místní pivo tzitzibira vyráběné z citronu a zázvoru. Kréta nabízí tradiční taštičky kalitsounia plněné sladkými, slanými i jinak kořeněnými náplněmi, nebo pokrm apaki (delikatesa z vepřové panenky uzené na dřevěném kouři s příměsí bylinek). Smetanově žluté hráškové pyré s olivovým olejem, citronem, kapary a cibulkou si můžete dát na ostrově Santorini. Tento pokrm se nazývá fava.

Itálie, ráj pro milovníky pizzy a těstovin

Kdo by neznal a nemiloval italskou kuchyni! Patří totiž k nejznámějším a nejstarším na světě –⁠ původ řady pokrmů pochází až od Etrusků, Řeků a Římanů. Základem této kuchyně je jednoduchost a používání tradičního koření a olivového oleje. Z italských pokrmů jsou známé především těstoviny, kterých je víc jak 400 druhů, a pizza připravovaná s různými surovinami.

Oblíbené jsou také ryby, ať už sladkovodní ve vnitrozemí, nebo mořské, jako jsou sardinky, ančovičky či mečoun v přímořských oblastech. Mezi další známé pokrmy patří polévky acquacotta a minestrone, lampredotto neboli dršťky podávané například v housce nebo v polévce či arancini (různorodě plněné kuličky z vařené rýže obalené v trojobalu). Opomenout byste neměli ani pečivo – bílý chléb ciabatta, panini, bruschettu nebo focacciu.

Itálie má i mnoho neodolatelných dezertů, jako je tiramisu, panna cotta, cannoli (plněné trubičky), zabaione, zuccotto a cantuccini, což jsou dvakrát pečené křupavé sušenky z mandlí. Z nápojů lze kromě vína zmínit grappu, citronový likér limoncello, cinzano a campari.

Pojeďte s cestovní kanceláří Blue Style na dovolenou do Kalábrie, oblasti jižní Itálie, a vychutnejte si oblíbené lasagne, krémové rizoto, pravé gelato a výborné italské víno, které patří k nejlepším na světě.

Turecko aneb Chutě orientu

Turecká kuchyně je mostem mezi středomořskou a arabskou. Jídla bývají velmi bohatá a zdravá. Z masa, které se většinou připravuje na otevřeném ohni, dřevěném uhlí nebo plynových grilech, se nejčastěji používá skopové, jehněčí a kuřecí. Přílohy tvoří rýže, brambory, zelenina a samozřejmě bílý chléb.

K nejznámějším tureckým jídlům patří kebab a köfte, kuličky z mletého masa. I v Turecku, podobně jako v Řecku, si můžete dát musaku nebo plněné sušené vinné listy, kterým se tu však říká dolma. K místním pochoutkám patří také börek, slaný koláč plněný sýrem, masem, brambory či špenátem.

Ze sladkostí nelze zapomenout na legendární baklavu. Oblíbená je také chalva (hmota z rozemletých sezamových semínek a cukru) a lokum, cukrovinka ve stylu želé. Pochutnat si můžete i na turecké kávě připravované v džezvě či slazeném silném čaji. Za zkoušku stojí i ayran, což je nápoj připravený z bílého jogurtu, vody, soli, máty, případně dalšího koření. Pro milovníky sladkého je jako stvořený salep ochucený cukrem a skořicí.

Exotická jídla Thajska

Thajská kuchyně hrající všemi barvami a chutěmi je opravdu oblíbená a není divu. Thajská jídla jsou většinou lehká a hodně kořeněná. Mezi základní suroviny patří různé druhy rýže, ale používají se také nudle. Z masa si pochutnáte na kuřecím, kachním, vepřovém, hovězím či buvolím. Nechybí ani pokrmy připravované z ryb a plodů moře. Odvážlivci mohou ochutnat na různé způsoby připravovaný hmyz, který se v Thajsku běžně konzumuje.

K nejznámějším thajským jídlům patří kway-teow, thajská nudlová polévka s masem. Jí se v libovolnou část dne a seženete ji doslova na každém rohu. Velice oblíbený pokrm je také pad thai – tlusté smažené rýžové nudle s vajíčky, tofu a někdy i s masem či mořskými plody. Pro milovníky pálivého je skvělou variantou tom yum goong neboli pálivá polévka z krevet. Tom kha gai (kuře v kokosové polévce) je pak jemnější variantou pro ty, kteří ostré chutě příliš nevyhledávají.

Vydejte se s CK Blue Style na dovolenou do Thajska a poznejte nejen místní kuchyni, ale i kulturu, památky a přírodu, kterou si zamilujete. Domů si totiž přivezete nejen nově načerpanou energii, ale také mnoho nezapomenutelných zážitků, ať už gastronomických nebo jiných.