1. Decentní vzor

Interiér v ryze neutrálních odstínech postrádá vzory a barvy. Obojí současně sem dokáže vnést pastelově barevná tapeta, jejíž fialový odstín se inspiroval dekoračními polštářky na pohovce. Měkce oblé křivky vzoru interiér proteplí a vdechnou mu ženský charakter.

Světlá verze tapety od firmy Rasch z kolekce Fabulous Velvet (765779) dodá interiéru něhu a jemnost, tmavší verze téže tapety (765762) eleganci a noblesu. Cena jedné role tapety je 715 Kč, prodává např. Styltex.

2. Plastický vzorek

Velmi jemný, decentní vzorek na tapetě Charisma od Ulfa Moritze (78707) bude z větší vzdálenosti působit téměř jako jednobarevný povrch bez vzoru. Přesto díky plasticky vystouplým obdélníčkům získá povrch sametový vzhled a nevtíravě elegantní lesk.

Něžný krémový odstín interiér přiměřeně proteplí a zútulní. Nenápadný pravidelný vzor nebude rušit efekt dvou symetricky instalovaných svítidel, která v místech světelného kužele tapetu rozzáří. Cena za roli luxusní tapety je 7536 Kč.

3. Benátský štuk

Podobně jako luxusní tapeta s lehce perleťovým nádechem ozvláštní stěnu odolný benátský štuk. Svým hladkým povrchem a lehce zatónovanou barvou zvýrazní symetrickou pozici dvou designových svítidel nad pohovkou. Nastavený barevný koncept nejlépe doplní krémová až světle béžová barva s perleťovým nádechem, který rozlehlou stěnu ozvláštní a interiér zútulní.

Speciální povrchové úpravy provádí například firma Němec, cena za metr čtvereční se liší dle množství pigmentu.