Centimetr vlevo, centimetr vpravo - koho to během stavby zajímá, ale výsledek je žalostný. Nakonec vysněná skříň nebo kuchyň nesedí!

Měření ve špatný čas

Truhlář provedl měření na začátku rekonstrukce bytu, ještě před rovnáním a uhlazováním stěn. Výsledkem bylo, že myčka nádobí musela být zatlučena do zdi. Také není nejlepší nápad spoléhat se pouze na plány developera. Vždy existují drobné rozdíly způsobené například tloušťkou omítky na stěnách.

Sedm nejhorších chyb v designu kuchyně:

Zdroj: Youtube

Důsledky chybných rozměrů

Kuchyňská linka z Ikea objednaná na základě plánů developera se nevešla do výklenku, 60cm skříňka se musela vyměnit za 40cm a musely se přidat bočnice, protože se kuchyňská linka „smrskla“ o 2,5 cm.

Návody se nečtou

Zdálo by se, že jde o zásadní věc, ale často ji profesionálové přehlížejí. Pokud například výrobce stavebních materiálů v technickém listu nebo na obalu nátěru naznačuje, že použití daného výrobku předpokládá určitý postup přípravy podkladu, je třeba se jím řídit.

Čtení se vyplatí

Příliš rychlé nanášení po sobě jdoucích vrstev barvy, nedostatečně natřené stěny nebo špatné poměry při míchání mohou mít katastrofální následky. Dochází tak k plýtvání časem a materiálem. Návod se vyplatí dodržovat zejména při montáži složitých prvků, tj. sprchových koutů, dveří, nábytkového kování.

Mimo záruku?

„Nový značkový sprchový kout instalovaný u zákazníka netěsnil. Přivolali jsme záruční servis, který reklamaci zamítl z důvodu chybné montáže. Ukázalo se, že dodavatel vyhodil návod spolu s krabicí a kabinu smontoval podle svých zkušeností,“ sdělil nám příklad ze své praxe Ing. arch. Vojtěch Pošmourný ze studia Bianco Architects.

Zdroj: homeadvisor.com, thespruce.com