1. Geometrický vzor

Tapeta - ilustrační Autor: Archiv firem Autor: Archiv firem

Pravidelné opakování geometrického vzoru působí uklidňujícím dojmem. Tapeta Cocoa z kolekce Josephine od české firmy Lavmi kombinuje světlý podklad se zlatavě okrovým motivem. Ten rozvíjí stávající barevnou koncepci a interiér výrazně zútulní. Vzor by na hranici podlaží mohla efektně ukončit dřevěná rampa se zabudovanými svítidly, které interiér s nedostatkem přirozeného světla doslova rozzáří. Cena za roli tapety je 1270 Kč.

O CHYBÁCH V INTERIÉRU JSTE SI MOHLI PŘEČÍST:

2. Trochu romantiky

Něžný, lehce romantický výraz interiér získá s tapetou Boreal od Casadeco. Květinový vzor v teplých tónech interiér zjemní a zútulní, zatímco světlý základ bude mít jen minimální vliv na stávající neutěšené světelné podmínky. Ty by výrazně vylepšilo zrcadlo ve zlaceném rámu, instalované místo obrazu. Firma Casadeco má v nabídce také polštářky a závěsy, které tapetu vkusně doplní. Ceny tapet od firmy Casadeco se pohybují od 1820 do 1910 Kč (podle dodavatele).

3. Exotická Afrika

Tapeta Autor: Archiv firem Autor: Archiv firem

Nepřehlédnutelná tapeta Sydney od Casadeco interiér ztmaví, dodá mu typicky pánský charakter a exotickou atmosféru. Tmavá stěna vytvoří působivé pozadí pro světlou, lehce nazelenalou pohovku a zmenší kontrast mezi sytě hnědou podlahou a bílými stěnami. Etno styl nejlépe dokreslí suvenýry z cest nebo ručně vyráběné stylové dekorace. Ceny tapet od firmy Casadeco se pohybují od 1820 do 1910 Kč (podle dodavatele).

Ing. arch. Veronika Haroldová