Pokud uvažujete o náhradě trávníku, máte opravdu mnoho možností. Krásně udržovaný trávník může být ohromující, ale jeho udržování někdy vyžaduje spoustu práce a energie. Pro mnoho lidí je neustálé sekání během sezóny otravné. Pokud vám připadá, že vaše snaha o udržení krásného trávníku se stává stále náročnější, může být čas zvážit jinou možnost. Místo trávníku se můžete rozhodnout pro výsadbu trvalek nebo jiných rostlin, které vyžadují mnohem méně péče. Existuje mnoho různých druhů rostlin.

A jak takový květinový koberec vypadá? Může být opravdu nádherný, podívejte:

Zdroj: Youtube

Co si můžete vysadit?

Podle Magazínu Zahrada se skvěle osvědčují skalničky, které přinášejí barevnost i různorodost do vaší zahrady. Mezi vhodné rostliny patří plaménky, rožec plstnatý nebo pryšce. Tyto rostliny jsou nenáročné na péči a dokážou vytvořit pěknou kobercovou trávu.

Nabídka stálezelených rostlin je také velká a vhodná pro všechny zahradníky, kteří si zakládají na stálezelené zahrádce. Sortiment stálezelených rostlin obsahuje například škornice, barvínek menší nebo kopytník evropský. Tyto rostliny jsou navíc velmi odolné a vyžadují minimální péči.

Pokud preferujete dřeviny, existuje mnoho druhů, které můžete použít jako náhradu za trávník. Mikrobiota křižmovstřícná, jalovec chvojka nebo tlustonitník klasnatý jsou jen některé z možností. Tyto dřeviny jsou nenáročné na péči a vydrží po mnoho let.

Kromě estetického efektu má náhrada za trávník také výhodu, že je šetrná k životnímu prostředí. Rostliny nepotřebují tolik vody a hnojiv jako trávník a také nevyžadují časté sečení. Pokud tedy uvažujete o náhradě trávníku, máte mnoho možností, jak svou zahradu ozvláštnit, ušetřit si čas i peníze a ještě být ekologický.

Zdroj: magazin-zahrada.cz, homebydleni.cz