Každé ráno a večer stojíme před zrcadlem se zubním kartáčkem v ruce a děláme, co jsme se naučili od svých rodičů a zubařů – čistíme si zuby. Někteří z nás to berou jako rutinu, kterou chtějí co nejrychleji mít za sebou, zatímco jiní to berou jako svůj malý rituál. Ale jak si můžeme být jisti, že to děláme správně? V tomto článku vám představíme několik osvědčených tipů a triků, jak si zachovat bílý a zdravý úsměv.

Jak si správně čistit zuby?

Jaký kartáček a jaká pasta?

Volba správného zubního kartáčku a pasty je prvním krokem na cestě k bezchybnému úsměvu. Doporučuje se středně tuhý kartáček s kvalitními štětinami, který vyměňujeme minimálně každé tři měsíce. A pokud jste fanoušky technologie, elektrický zubní kartáček vám může usnadnit práci! Co se týče pasty, hledejte takovou, která obsahuje fluorid. A pamatujte, že jakákoli pasta na bělení zubů je dobrá jen jako doplněk, nikoli jako náhrada za tu běžnou.

Čtěte také

Kdo říká, že Rembrandtův talent přišel přes noc? Inspirace nezná věku a ani tato talentovaná dáma. Obraz mluví tisíc slovy, ale její štětec mluví věčností.

Čtěte také

Nudíte se v důchodu? Lékaři doporučují - najděte si nového koníčka

Technika čištění

Čištění zubů není jen o ježdění kartáčkem sem a tam a doufání, že to bude stačit. Chcete-li odstranit plak a bakterie opravdu účinně, je dobré pamatovat na pravidlo 2 x 2: čistit zuby dvakrát denně po dobu dvou minut. A to ještě není vše! Umístěte kartáček pod úhlem 45 stupňů k dásni a čistěte malými kruhovými pohyby. Nezapomeňte také na jazyk a vnitřní strany zubů.

Co dál? Nitě a ústní voda

Až budete mít pocit, že už na kartáčku nemůže být ani jedna bakterie navíc, je čas na další krok: dentální nit. Nit odstraňuje potravu a bakterie z míst, kam se kartáček prostě nedostane. A nakonec, kdo by nechtěl svůj rituál zakončit ústní vodou? Kromě příjemného dechu vám poskytne další vrstvu ochrany proti bakteriím.

Zdroj: mouthhealthy.org