Kvalita vzduchu v našich domovech je často podceňovaným faktorem, který ovlivňuje naše zdraví a pohodu. Ať už žijete v paneláku, nebo rodinném domě, čistý vzduch je nezbytný pro vaši pohodu a zdraví. Jak toho ale dosáhnout? Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou dosáhnout tohoto cíle.

Jak vybrat čističku vzduchu?

Zdroj: Youtube


Jak vyčistit vzduch v místnosti?

Pravidelné větrání: Otevírejte okna alespoň dvakrát denně, aby se vzduch v místnosti obměnil.

Rostliny: Některé pokojové rostliny, jako je aloe vera nebo fíkus, přirozeně čistí vzduch a odstraňují škodlivé látky.

Čistička vzduchu: Pokud žijete v oblasti s vysokou úrovní znečištění, může být čistička vzduchu skvělou investicí.


Jak zlepšit vzduch v pokoji?

V první řadě používejte zvlhčovač vzduchu, aby byla vlhkost v místnosti optimální. Také pravidelně vysávejte a utírejte prach z nábytku a podlah. Mimo to omezte použití chemikálií. Používejte přírodní čisticí prostředky a omezte použití syntetických osvěžovačů vzduchu.

Co způsobuje suchý vzduch v pokoji?

Suchý vzduch v pokoji může být způsoben několika faktory, včetně nízké vlhkosti, použití topných těles nebo klimatizace. Suchý vzduch může způsobit podráždění očí, krku a pokožky, zhoršit alergie a astma a zvýšit riziko nachlazení a chřipky.


Jak často čistit čističku vzduchu?

Frekvence čištění čističky vzduchu závisí na typu zařízení a na tom, jak často jej používáte. Obecně platí, že filtry by měly být čištěny nebo vyměněny každých 3-6 měsíců. Vždy se řiďte pokyny výrobce pro konkrétní model čističky vzduchu, který máte.

Zdroj: who.int, treehugger.com