Víte, kdo vynalezl sendvič? Byl to John Montagu, hrabě ze Sandwiche, který miloval obložené chleby s hovězím masem a jedl je rukama. Takový způsob stolování byl v té době přijatelný pouze v nejnižší společenské vrstvě, ale díky hraběti se rozšířilo i do vyšších kruhů – a jídlo získalo i jeho jméno. Dnes má sendvič bezpočet podob a slouží jako svačina, lehký oběd i rychlá večeře. Díky domácí přípravě z něj můžete vytvořit opravdu výživné a vyvážené jídlo, které na rozdíl od většiny balených produktů obsahuje vyvážený poměr sacharidů, bílkovin i zdravých tuků.


Už se vám přejedla klasická dvojice šunka – sýr? Podívejte se na 6 originálních sendvičových kombinací:

Zdroj: Youtube


Sendvič s tuňákovou pomazánkou

Dobrá rybičková pomazánka nikdy nezklame a tuňáková obzvlášť. Pro přípravu použijte tuňáka ve vlastní šťávě, případně variantu s nižším podílem oleje. Jak na to? 2 menší plechovky tuňáka slijte a smíchejte v misce s velmi jemně nasekanou cibulí, kyselou okurkou, kelímkem bílého jogurtu a dvěma vařenými vejci nakrájenými na kostičky. Ochuťte solí, pepřem a citronovou šťávou – přidat můžete i lžíci majonézy. Pomazánku natřete na opečený toastový chléb, přidejte plátky rajčat a listový salát.

Zapečený toast s mozzarellou, rajčaty a bazalkou

Osvědčená kombinace ze slavného italského salátu Caprese se skvěle uplatní i v podobě sendviče. Použít můžete toastové plátky, skvělý je ale i klasický chléb. Krajíc zlehka potřete bazalkovým pestem, poklaďte na něj na plátky nakrájenou mozzarellu (můžete použít variantu light), rajčata a lístky čerstvé bazalky. Sendvič přiklopte druhým krajícem a zapečte v sendvičovači, nebo opečte z obou stran na pánvi.

Celozrnná bageta s uzeným lososem a avokádem

Celozrnnou bagetu podélně rozkrojte a obě části namažte krémovým sýrem typu lučina. Na spodní díl střídavě pokládejte plátky uzeného lososa a avokáda. Lehce je zakápněte čerstvou citronovou šťávou a přiklopte horním dílem bagety.

Zdroj: www.bbcgoodfood.com