Zima táhne spousty českých lyžařů do severní Itálie. Jižní Tyrolsko je kraj, kde se snoubí rakouská a italská kuchyně a prakticky žádné jídlo se tady neobejde bez knedlíků nebo těstovin. Je známo, že klasické italské menu má čtyři chody: salát, těstoviny, maso a dezert. Ve zmíněném Jižním Tyrolsku se občas vynechá salát a volně se zaměňují knedlíky za těstoviny, sýrové placičky nebo plněné taštičky. To vše se dává jako předvoj hlavního chodu.

ČTĚTE TAKÉ:

Dvě vidličky vlevo

Kuchyně Autor: Thinkstockphotos.com Autor: Thinkstockphotos.com

Těstoviny ve v Itálii jedí pouze vidličkou. Místní by se asi zlobili, kdybyste tvrdili, že je to proto, aby mohli volnou rukou řádně gestikulovat. Krájení schlutzkrapfen, jakýchsi obřích raviol, by bylo docela elegantní a pro nás snadné, ale tady se to prostě nedělá. Ve většině restaurací určených domácím hostům se prostírají dvě vidličky vlevo a jeden nůž vpravo. Nemusíte volat na číšníky, že vám připravili nekompletní příbor, takhle je to tady správné.

Praváci, nebojte se!

A až přinesou „pastu“, vezmete vidličku do pravé ruky, těstoviny nebo knedlíky zelené od špenátu nebo červené od řepy budete krájet vidličkou uchopenou v pravé ruce a stejnou rukou a stejným nástrojem si je budete strkat do úst. Pokud budete stolovat s domácími, můžete volnou ruku použít k podtržení některých sdělovaných skutečností: klepat si s ní na čelo, na hruď nebo o stůl...

Hlavní je si pochutnat

Pokud vás honění plněných taštiček vidličkou po talíři nebaví, tak si klidně vezměte nůž a jezte jako doma. Jestliže jste se ovšem rozhodli dát si nějaké dlouhé těstoviny, jako jsou špagety, tak byste s nimi měli zabojovat v místě, kde se zvedá krajíček talíře. Tam se má vidlička opřít a těstoviny na ni namotávat. Jestliže si budete žádat lžíci, počítejte s tím, že se na vás mohou místní tvářit jako na gastronomicky velmi zaostalé hosty. Nenechejte si ale zkazit chuť k jídlu, vždyť v Asii jedí nudle hůlkami!

Titulní foto: Thinkstockphotos.com