Zmrzlina patří k nejoblíbenějším pochoutkám každého léta. Věděli jste ale, že její historie sahá o několik století zpět? Zmrzlé mléčné nápoje byly oblíbené u Mongolů a Číňanů. Říká se, že recepty na podobně vyrobenou zmrzlinu měl ve třináctém století přivézt cestovatel Marco Polo. Zmrzlina jako taková se objevila až v roce 1550, kdy muž pocházející z Říma začal tvořit zmraženou krémovou směs za pomoci ledu prosypaného solí.

Čtěte také

Jak naučit psa povel „k noze"

Čtěte také

Jak naučit psa povel „k noze”

Čokoládová zmrzlina Čokoládová zmrzlina Autor: shutterstock.com

Budete potřebovat:

400 ml polotučného mléka, 400 ml smetany ke šlehání, 150 gramů cukru krupice, 4 žloutky, 3 lžičky pravého kakaa, 200 gramů hořké čokolády, vanilku

Postup:

Nejprve si připravte hrnec a smíchejte v něm mléko, polovinu smetany a cukr. Vyšlehejte žloutky se zbytkem smetany, dokud směs nezhoustne. Přidejte kakao a šlehejte do jeho rozpuštění, směs by měla být hladká.

Mléko zahřívejte v hrnci a míchejte do rozpuštění cukru. Mléko se nesmí začít vařit. Poté odstavte, vmíchejte žloutkovou směs a opět vraťte na sporák. Na středním stupni zahřívejte do zhoustnutí, bude to trvat asi 4 až 5 minut. I nyní se směs nesmí vařit.

Odstavte, do žloutkového krému dejte nastrouhanou čokoládu a míchejte do rozpuštění čokolády. Vmíchejte trochu vanilky a přeceďte do čisté misky.

Tu vložte do ledové vodní lázně, směs zchlaďte. Misku zakryjte a vložte do chladničky na několik hodin (6 až 24). Směs následně vlijte do zmrzlinovače a nechte vymíchat do vámi zvolené konzistence.

Zdroj: ireceptar.cz