Letos se Designblok koná už po pětadvacáté, což je důvod k oslavě. Kromě obvyklých taháků v podobě prezentace toho nejzajímavějšího z českého, ale i evropského designu vám Designblok nadělil hned několik dárků v podobě výjimečných výstav. Kam se vydat?

Připomeňte si loňský ročník Designbloku:

Zdroj: Youtube

Hlavní centrum dění

  • Veletržní palác Národní galerie Praha: Tady najdete hlavně Superstudio (firmy a značky) a Openstudio (designéři, nezávislí tvůrci, studenti).
  • Uměleckoprůmyslové museum: Zde vás čeká zejména výstava rodinných firem a tradičních výrobců Rodinné stříbro. Ale také výstava holandské designérky Ineke Hans, letošní prezidentky poroty Cen Designbloku. Představí vám svou první nizozemskou zálohovanou židli, samozřejmě recyklovatelnou. Židle se jmenuje REX a už ji vlastní hned několik světových muzeí, včetně Vitra Design Musea.

Parádní výstavy

Určitě se vydejte na Pražský hrad. V Míčovně se chystá výstava Made by Fire, jež oslní více než stovkou výrobků ze skla, porcelánu a keramiky. A před Míčovnou zaparkuje Designblok Cosmos neboli putovní galerie výjimečné sklářské tvorby od deseti designérů (například Lucie Koldové, Ronyho Plesla či Maxima Velčovského). Cosmos se v dubnu chystá i do mekky designu, do Milána, takže byste si tuhle opravdu ojedinělou záležitost neměli nechat ujít. Obě výstavy potrvají až do 15. 10.

Po celé Praze

Další desítky lákadel najdete rozeseté po celé Praze, protože mnoho výrobců a designérů chystá vlastní program v obchodech, galeriích či showroomech. Ale stačí kliknout sem, zaškrtnout kolonku “město” a “2023” a hned uvidíte, kde a proč byste se měli stavit.

Podrobný program Designbloku najdete na webovkách organizátora.

Zdroj: Designblok