Také se vám už stalo, že jste ztratili zájem o skvělou sedací soupravu jen proto, že vám nevyhovovala její podnož? Líbila se vám tvarem, vašemu přání odpovídala i její skladba, dokonce i rozměry byly jako ušité do vašeho interiéru, ale nemohli jste překousnout dřevěné špalíky, na nichž byla posazena? Měla prostě hrozné nohy.

Vyměňte je!

Autor: archiv Věděli jste, že si můžete zvolit čalounění. Tedy nejen barevnost či vzor potahu, ale také kvalitu požadované textilie. Tajemstvím nebyla ani možnost pořídit si zvolený typ sedací soupravy také v kůži nebo s potahem z alcantary. Ovšem, jakmile jste spatřili podnož, rázem vás přestala zajímat. Jednoduše vás ani nenapadlo, že byste si mohli pořídit stejnou, jen s jiným typem podnože, nikdy jste se s touto možností nesetkali. Jenže ona možnost existuje!

Výběr je omezený

Pokud nepátráte právě po speciálních solitérech, které vynikají zcela osobitým designem, u nichž i podnož dotváří jedinečnost výrazu celku, pak máte šanci najít tu pravou sedací soupravu. Je jasné, že dřevěný špalík, navíc z tmavého dřeva, nebude ladit s vaším interiérem svítícím světlým javorem či leskem chromu. Stejně tak nepořídíte, pokud byste si chtěli koupit typický designový kousek například z dílny velikánů třicátých až šedesátých let minulého století a přáli byste si například, aby pohovka či křeslo od Corbusiera mělo místo kovové podnože dřevěnou. To opravdu Autor: archiv nenajdete u autorizovaných výrobců ani u těch, kteří se zabývají tvorbou levnějších kopií.

Vše bude ladit

Nevěšte hlavu, pokud při prvních pokusech nenajdete pro vás přesně tu pravou sedací soupravu. Protože se zajímáte o design a přejete si mít sladěný a vkusný interiér, buďte trpěliví a hledejte dál. Moderní a pěkně vyhlížející sedací soupravy s řadou specifických funkcí i libovolně volitelným typem podnože existují. Možná budete překvapeni, nejde jen o drahé a zahraniční produkty.

Zůstaňte doma

Čeští výrobci vám nabídnou u řady sedacích souprav odlišné podnože například co do materiálu, barvy a dezénu dřeva, ale také jejich tvaru. Dokonce si budete moci v případě některých pohovek vybrat kovovou podnož v matu či lesku nebo například v nerezu či hliníku nebo třeba barevně lakovanou apod. Prostě se musíte zeptat. Nikde v showroomu nemohou mít vystavenu kompletní nabídku veškerého zboží ve všech Autor: archiv typech a variacích, proto je třeba se ptát.

Nezavrhujte kolečka

Také sedací soupravy mohou být na přání opatřeny kolečky. Postačí však i speciální filcové podložky, které samolepicí ploškou připevníte v kontaktních bodech s podlahou na podnož. Umožní snadný pohyb (zejména po hladké podlaze) a ochrání ji před škrábanci (především dřevo a laminát).

-das-Foto: www.profimedia.cz, archiv