Do našeho těla se skrz stravu, dech a další cesty dostane mnoho škodlivin. Možná byste se až divili kolik. Proto je vhodné nepodceňovat detoxy a jednou za čas si nějaký naordinovat. Vyčištění těla vám dodá energii, pomůže překonat jarní únavu a posílíte třeba i imunitu.

 

Magické účinky rýže znali už staří Číňané

Efektivně, rychle, levně. Rýže je dobře dostupná surovina, kterou má skoro každý z nás doma. A pokud ne, není problém ji koupit snad v kterémkoli obchodě.

Rýže obsahuje hodně bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Je bohatá na vitaminy B1, B2, B3, E. Najdete v ní stopy draslíku, fosforu, zinku, hořčíku, vápníku, vlákniny. Také v sobě skrývá velké množství kyseliny glukuronové, která podporuje správnou činnost střev.

Nevyhovuje vám rýže? Detoxů je mnoho druhů. Zkuste třeba tento:

Čtěte také

Ostropestřec mariánský

Čtěte také

Ostropestřec mariánský zajistí povánoční detox organismu

 

Jak na detox?

Na detox se nejčastěji používá rýže celozrnná neboli hnědá či natural. Můžete zvolit loupanou či neloupanou variantu. Tato rýže není po sklizni už nijak ošetřována a chemicky dolaďována, dokáže tedy z vašeho těla stáhnout opravdu velké množství škodlivin.

Klasický detox trvá tři dny, pokud jste zkušenější, můžete zvolit i týdenní očistu, případně si ji i zkrátit. Užitečný bude určitě i jeden den.

Pokud zvolíte zlatou střední cestu, a tedy detox třídenní, stačí vám skutečně jen rýže. Postupujte následovně. Namočte dostatečné množství rýže, vždy ji uvařte, ideálně bez soli a podávejte. Pokud vám takto uvařená rýže nechutná a opravdu ji nedokážete pozřít, ochuťte ji trochou kokosové oleje. Až půst skončí, dodržujte ještě dva dny lehčí stravu a poslouchejte své tělo, ať ho nevystavíte zbytečnému šoku.