Co je to elektronický totem? To je trochu složitější na vysvětlování.

Elektronický znamená, že základem je na sever otočená digitální obrazovka o ploše 1,2 m², která v reálném čase vysílá zprávy o počasí a nejbližší předpověď a užitečné informace o turistických aktivitách a službách v místě. Na opačné straně – tedy na jižní – je pak solární panel, který displej zásobuje elektřinou. Na Kanárských ostrovech je slunce dost, takže tento sezonní informační totem bude mít energie dost.

Staré disky slunečního boha Staré disky slunečního boha Autor: LPA Studio

Jednou za rok projde paprsek slunce tak, že se dotkne bronzové tečky na zemi Jednou za rok projde paprsek slunce tak, že se dotkne bronzové tečky na zemi Autor: LPA Studio

Totem je to proto, že vzhled je inspirován místní přírodou a historií. Dřevěný prstenec je vyřezávaný podle vzorů, které byly nalezeny ve vykopávkách na ostrově. Jde o drobné disky s tematikou boha slunce Magheqa. Vytváří symbolické propojení starého a nového, a navíc má i magickou unikátní vlastnost. Jednou za rok, přesně v den slunovratu, drobným otvorem projde slunce přesně na malou bronzovou značku umístěnou v zemi.

Elektronický totem je navíc jakýmsi doplňkem odpočinkové zóny, která je vybavena vším mobiliářem, včetně laviček s dobíjecími místy.

Displej ukazuje důležité informace pro turisty Displej ukazuje důležité informace pro turisty Autor: LPA Studio

Čtěte také

kaštanová tinktura

Čtěte také

Domácí kaštanová tinktura posílí vaše žíly