Spolehlivý systém na míru

Fotovoltaika není ani zdaleka ničím novým, co by vám vyrazilo dech. V posledních letech si tuto technologii totiž dopřává stále rostoucí množství českých rodin, a to včetně vašich sousedů. Není se čemu divit. Vhodně zvolené panely fungují po celý rok a dokážou hravě snížit výdaje za elektřinu až o 70 %.

Ideálním řešením je fotovoltaická elektrárna na klíč. Proč? Pokud vyhledáte spolehlivé poskytovatele, nebudete muset hnout ani prstem. Dobrým příkladem jsou třeba služby společnosti Ilios, jež provede studii vašeho domova, návrh, nainstaluje potřebné komponenty, zapojí je, a dokonce vám pomůže i s hladkým získáním dotací.

Výhodná symbióza

To bychom měli vyřešenou elektřinu. Co si ale počít v situaci, kdy chcete ušetřit i za vytápění a ohřev vody? Odpovědí je fotovoltaika a tepelné čerpadlo. Druhá zmíněná technologie funguje na principu odebírání venkovního tepla a jeho následném převodu na využitelnou energii.

Lidé si nejčastěji nechávají nainstalovat především tepelná čerpadla vzduch-voda. Máte-li domácnost o rozměrech přibližně 160 metrů čtverečních, ušetříte s pomocí dané technologie přibližně sto tisíc korun ročně. K tomu připočtěte fotovoltaiku a máte vyhráno – žádné zdražování vás nebude muset trápit.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z obou technologií (klidně obě dohromady), máte automaticky nárok na výrazné dotace. Díky tomu nebudete muset utrácet veškeré úspory.