Podzim je obdobím přechodu, kdy si naše pokožka zvyká na nižší teploty a suchý vzduch vytápěných místností. Abychom si udrželi její přirozený lesk a hydrataci, nemusíme sahat po drahých krémech a sérech. Stačí otevřít kuchyňské skříňky a zkusit si několik jednoduchých, ale účinných receptů!

Domácí čištění pleti jako od profesionála:

Zdroj: Youtube

Med a ovesné vločky: Spa pro vaši pokožku

Med je přirozeným hydratačním a antibakteriálním činidlem, zatímco ovesné vločky pokožku zklidní. Smíchejte 2 lžíce medu s 1/4 šálku jemně mletých ovesných vloček. Naneste na obličej, nechte působit 15 minut a opláchněte.

Zelený čaj a růžová voda: Osvěžení pro unavenou kůži

Zelený čaj bojuje proti volným radikálům a redukuje otoky, zatímco růžová voda zklidňuje a tonizuje. Namočte pleťové tampony ve směsi studeného zeleného čaje a růžové vody a nechte je 10 minut na očích. Vaše oči budou vypadat svěže a odpočatě!

Olivový olej a cukr: Domácí peeling

Olivový olej je skvělým hydratačním činidlem, cukr pak přirozeným exfoliantem. Smíchejte půl šálku olivového oleje s 1/4 šálku jemného cukru. Touto směsí masírujte tělo, nechte působit několik minut a pak opláchněte. Vaše pokožka bude dokonale hladká a vyživená!

Zdroj: goodhousekeeping.com, ouroilyhouse.com, savvyhomemade.com