Nejdoporučovanějšími nápoji v horkých dnech jsou čistá voda nebo vlažný bylinkový čaj, ale není na škodu proložit je něčím rafinovanějším. Nejen konzumace, ale i výroba těchto nápojů jsou rozhodně zábavnější. Výrobník ledu najde v domácnosti uplatnění nejen při míchání nápojů a přístroj na přípravu sody si oblíbí i děti. Podle čeho se rozhodovat při jejich výběru?

Zdroj: Youtube

Technologie chlazení

U výrobníků ledu se využívají dvě technologie chlazení. Každá z nich má své plusy a minusy. U domácích přístrojů je nejčastější princip chlazení okolním vzduchem. To znamená, že spotřebič je nutné umístit tak, aby kolem něj mohl volně proudit vzduch, a musíte počítat s hlučnějším provozem a řádnou péčí o větrák a kondenzátor. Bez údržby totiž nemusí fungovat na plný výkon a výroba ledu může trvat déle. V porovnání se zařízením chlazeným vodou zvládne vyrobit menší množství ledu. Druhý typ výrobníků je nenáročný na údržbu a jejich provoz je tišší. Nevyžadují příliš prostoru, mohou být napojené na vodu a odpad a zabudované do kuchyňské linky.

Doplňování vody

Podle způsobu doplňování vody budete vybírat ze dvou typů výrobníků ledu. Levnější přístroje vyžadují ruční doplňování, dražší mají automatické. Koupit však můžete také přístroj kombinující obě varianty. Ruční doplňování vody není složité a výrobník sám upozorní, když je zásobník prázdný. Přístroje s automatickým doplňováním je možné připojit pomocí hadice na zdroj vody a už se nemusíte o nic starat.

Kromě doplňování je potřeba řešit i odtok odpadní vody. Některé spotřebiče lze připojit pomocí hadice k odpadu a voda bude odtékat automaticky. Přístroje, které tuto možnost nemají, jsou vybaveny zátkou a voda se musí vypouštět ručně.

Funkční vybavení

Určitě vás bude zajímat, jaké funkce spotřebič nabízí. Z těch nejběžnějších můžeme jmenovat nastavení velikosti a tvaru ledových kousků, automatické vypnutí, LED displej, časovač, díky němuž můžete nastavit čas začátku přípravy ledu, a třeba funkci samočištění. Přístroje většinou zvládnou vyrobit malé a velké kostky ledu, ledovou dřeň nebo ledové kužely, takže můžete míchat různé druhy alkoholických i nealkoholických nápojů přesně podle rad a doporučení profesionálů.

Množství ledu

Množství vyprodukovaného ledu záleží na příkonu přístroje. Ten se pohybuje zhruba od 100 W u nejlevnějších modelů až po 500 W u profesionálních přístrojů. Uvádí se, že běžné výrobníky zvládnou vyrobit až 0,5 kg ledu za hodinu, což pro spotřebu běžné domácnosti určitě stačí.

Bublinky v zásobě

Perlivá voda se hodí nejen k výrobě míchaných drinků, ale často ji doplněnou různými příchutěmi milují i děti. Výrobníky sody přidají do kohoutkové vody oxid uhličitý a vyrobí levně sodovku, kterou můžete dochutit kouskem ovoce, mátou nebo plátkem okurky, a během chvilky máte osvěžující nápoj.

Postup je zcela jednoduchý. Přídavné bombičky naplněné oxidem uhličitým jsou součástí produktu a po vypotřebování se dají samozřejmě dokoupit. Stačí tedy naplnit láhev vodou, našroubovat ji na výrobník a stisknutím tlačítka dovnitř vpustit oxid uhličitý v množství, které vám vyhovuje. Přístroje, které jsou běžně k dostání, jsou ve většině případů plastové a disponují velkou bombičkou schopnou nasytit i několik desítek litrů vody.

Úspora s nízkými náklady

Mezi hlavní výhody výroby vlastní sodovky patří snížení plastového odpadu a alespoň malý přínos k ochraně životního prostředí. Od věci však není ani finanční úspora. Počáteční náklady nemusí být vysoké a také provoz výrobníku je levnější než nákup sycených vod a limonád. Uvádí se, že cena jedné bombičky, s níž vyrobíte až 80 litrů sodové vody, se pohybuje kolem 200 Kč. To znamená, že jeden litr nápoje vás vyjde na pouhé 3 Kč, pokud nepřidáváte ještě různé příchutě, které výrobci nabízejí. Doma vyrobené sodovky samozřejmě nenahradí minerálky bohaté na prospěšné látky.

Sodobary pro náročné

Kromě jednoduchých přístrojů, které jsou různě designově propracované, a podle toho finančně náročné, můžete zvolit i sodobar. Lze ho napojit na vodovodní řad, je výkonnější a může být opatřen UV lampou k ochraně vody před bakteriemi. Některé ze sodobarů filtrují vodu pomocí reverzní osmózy – procesu odstraňujícího z vody až 99,96 % všech nežádoucích látek, jako jsou například dusičnany, dusitany, těžké kovy, chlor, chemické látky, zbytkové léky a další. Součástí reverzní osmózy je také účinná zpětná mineralizace, která zajistí vodu s ideálním poměrem a množstvím minerálů včetně navýšení pH. Uvádí se, že až 95 % lidí má překyselený organismus kvůli nevhodné stravě, přitom překyselenost organismu přispívá ke snížení imunity.

Pokud se rozhodnete pro sodobar, budete mít sice možnost volby mezi perlivou a neperlivou vodou a dobrý pocit, že pijete křišťálově čistou tekutinu (samozřejmě za předpokladu správné údržby zařízení), ale počítejte s pořizovacími náklady v řádu desítek tisíc.