Nezdá se to, ale Vánoce tu máme co nevidět. Nejvyšší čas napsat Ježíškovi, po čem vaše ruce touží, aby se tolik nenamáhaly. Přidáváme i tip na nový kávovar, protože bez dobré kávy nemůže začít žádný den.

Káva pro fajnšmekry

Nová řada plně automatických kávovarů EQ.700 od Siemens nabízí nejen notoricky známé druhy kávy, ale také speciality, jako třeba Kaapi z Indie, galão z Portugalska, verlängerter z Rakouska nebo cortado ze Španělska. Prostřednictvím aplikace coffeeWorld si můžete vybrat až 21 specialit z 10 zemí. Kávovar se snadno obsluhuje přes dotykový displej, ale stejně snadno to jde i na dálku, díky technologii Home Connect. Svoje nejoblíbenější nápoje si můžete uložit do paměti kávovaru, včetně aroma, intenzity, teploty přípravy či množství kávy a mléka. Například kávovar TP705R01 stojí 39 990 Kč.

Super robot s tritanem

Kuchyňské roboty Bosch MUM Serie | 2 nepřekvapí ani tak tím, že míchají, šlehají a hnětou, to se od nich očekává, ale spíš výkonností (až 700 W) a sympatickou kompaktností (nezaberou příliš mnoho místa). Navíc se nově vybavují tritanovou mísou o objemu 3,8 l, která vypadá jako sklo, přitom jde o chemicky i mechanicky odolný plast. Tritan „nenasaje“ pachy, dá se mýt v myčce i při vyšší teplotě, a přitom je velmi pevný (mísa se nerozbije, když ji omylem upustíte). Neobsahuje bisfenoly a lze ho následně zrecyklovat. S tritanovou mísou jsou v dané sérii k dispozici dva modely, například MUMS2TW00 vás vyjde na 4190 Kč.

Vysajte a vytřete najednou

Nabízíme vám hned dvě novinky. Akumulátorový vysavač Sencor SVC 0725 BK bude po nabití baterie pracovat asi 50 minut v kuse. Použít ho můžete na všechny typy podlah, a kdybyste chtěli před vysáváním ještě setřít, k rotačnímu kartáči připojte mopovací jednotku a oba úkony provedete najednou. Nebo z něj vytvořte ruční vysavač s motorizovaným kartáčem Cat & Dog Mini s UV-C dezinfekčním světlem a vysávejte sedačky i matrace a likvidujte nečistoty po vašich mazlíčcích. Praktický je rovněž kartáč na odstranění prachu na flexibilní tyči, díky níž se snadno dostanete i do hůře přístupných míst. Bezsáčkový vysavač vás vyjde na 7999 Kč.

Ovšem pokud sháníte robotický vysavač, mohl by vás zaujmout Salente R2, který také umí najednou vysávat a vytírat (jeden zásobník je na nečistoty, druhý na vodu). Nabízí 4 režimy úklidu: standardní, kolem stěn, ve spirále – odstraní třeba vysypanou strouhanku a klikatý, určený pro velké plochy. Ale také elektronické dávkování vody i plánování úklidu přes aplikaci v češtině. Navíc může pracovat na jedno nabití po dobu až 110 minut, i když nebudete doma. Robotický vysavač stojí od 3490 Kč.

Místo paní na žehlení

Výhod páry využívá mnoho domácích spotřebičů a stále přibývají nové. Jako například napařovací skříň Tefal Care For You. Stačí do ní pověsit nebo vložit až čtyři kusy oděvu najednou, zapnout program a jít si uvařit třeba kávu. Za 10 minut vyhladí pomačkané oblečení včetně bund nebo kabátů, a když ho budete chtít vydenzifikovat, použijte cyklus trvající 40 minut. Napařovací skříň zvládne nejen oděvy, ale také povlečení a dezinfikovat v ní lze rovněž hračky, pelíšek pro psa nebo zavazadlo. Prodává se za 13 999 Kč.