S nástupem podzimu mnozí z nás cítí nutkání zahrabat se do deky s šálkem teplého čaje. Místo toho, abychom nechali chladné počasí a krátké dny působit na naši náladu, proč si neudělat doma malý wellness rituál? Taková domácí péče může být dokonce zábavná a přínosná jak pro tělo, tak pro duši.

Domácí wellness? Ano!

Zdroj: Youtube

Péče o tělo

Jako první krok začněte domácím peelingem. Využijte směs olivového oleje a hrubé soli a nanesete ji na tělo krouživými pohyby. Takto odstraníte odumřelé buňky a zanecháte kůži hebkou a hladkou.

Po peelingu dopřejte tělu hydrataci. Ať už upřednostňujete kokosový olej, mandlový olej, nebo běžné tělové mléko, vaše kůže vám poděkuje za tu extra péči.

Duševní pohoda

Relaxace není jen o fyzickém hýčkání. Udržujte svou mysl v klidu a najděte si chvilku pro sebe. Meditace, hluboké dýchání nebo poslech klidné hudby mohou napomoct ke zklidnění mysli.

Vytvořte si svůj vlastní koutek klidu, ať už je to s křeslem u okna s výhledem na podzimní krajinu, nebo s vonnou svíčkou a oblíbenou knihou.

Aktivní odpočinek

I když se mluví o relaxaci, neznamená to, že bychom měli celé dny jen ležet. Pro udržení energie a dobré nálady je důležité zahrnout i nějakou tu aktivitu.

Podzimní procházky v přírodě, jógová cvičení doma nebo třeba tanec v obýváku na oblíbenou hudbu – vše je dobré, pokud vás to baví a cítíte se díky tomu lépe.

Zdroj: calmmoment.com, youaligned.com